عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

كاشت 10 هزار اصله نهال در بهشت رضا(ع)

كاشت 10 هزار اصله نهال در بهشت رضا(ع)
یک شنبه 1 اسفند 1389  11:03 ق.ظ

 به نقل از روابط عمومي سازمان فردوس‌هاي شهرداري مشهد، سيد كمال‌الدين شاهچراغي اظهار داشت: آرامستان بهشت رضا (ع) مشهد به عنوان يكي از بزرگ‌ترين لكه‌هاي فضاي سبز شهري در مشهد به شمار مي‌رود و افزايش فضاي سبز اين مكان كمك بسيار خوبي به كاهش آلودگي‌هاي محيط زيست و همچنين زيبا سازي محيط اين آرامستان دارد. 
مديرعامل سازمان فردوس‌هاي مشهد با اشاره به راه‌اندازي خزانه روت بال ( جابه جايي درخت با ريشه) هفت هكتاري درختان در اين آرامستان‌ افزود: در اين طرح در حال حاضر 10 هزار اصله درختان قابل روت بال خشكي پسند و كم آب توسط مهندسين كشاورزي و منابع طبيعي كاشته شده است، كه پس از مدتي از آنها در نقاط مختلف استفاده مي‌شود. 
وي ادامه داد: وسعت فضاي سبز بهشت رضا(ع) مشهد در حال حاضر 35 هكتار به صورت خطي است كه با توجه به توسعه آن، سالانه حدود پنج هكتار به آن افزوده مي‌شود. 
شاهچراغي يكي ديگر از اهداف سازمان فردوس‌ها را، ‌ايجاد فضاي سبز در آرامستان‌هاي غير فعال شهر مشهد عنوان كرد و گفت: در حال حاضر 36 آرامستان غير فعال در مشهد با مساحتي بيش از 18 هكتار شناسايي شده است كه از اين تعداد 14 آرامستان غير فعال در داخل محدوده شهري و 22 آرامستان ديگر در خارج از منطقه شهري وجود دارند. 
وي تصريح كرد: براي بهسازي و تبديل‌كردن اين آرامستان‌ها به فضاي سبز، برنامه‌ريزي‌هاي لازم صورت گرفته و در برخي از آنها پروژه تبديل به فضاي سبز اجرايي شده است، كه در مرحله نخست 7 هزار اصله درخت در هفت آرامستان غير فعال كاشته مي‌شود. 

10750403264581828474.jpg

ayoub12

ayoub12
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 18320
محل سکونت : خوزستان
دسترسی سریع به انجمن ها