عضویت العربیة English
امام علی علیه السلام: آرزو کوتاه دار، زیرا که عمر کوتاه است و کار نیک کن، زیرا که اندک آن هم بسیار است. غررالحکم، ح 6806

هيچ هويتي در دنيا بالاتر از هويت ايراني نيست

هيچ هويتي در دنيا بالاتر از هويت ايراني نيست
یک شنبه 1 اسفند 1389  11:07 ق.ظ

 هادي ابراهيمي شنبه‌شب در مراسم افتتاح چهلمين جشنواره بين‌المللي فيلم رشد با بيان اينكه جشنواره فيلم رشد آغازي بر فعاليت‌هاي هنرمندانه و متخصصانه با رويكرد پژوهشي در نظام تعليم تربيت است، بيان داشت: با توجه به اينكه مبناي انقلاب اسلامي، انقلاب فرهنگي بوده ولي بايد اعلام كنيم كه بعد از 32 سال پيروزي در حوزه فرهنگ به درستي كار نكرده‌ايم. 
وي افزود: بي‌توجهي به امور فرهنگي در كشور موجب شده است هويت فرهنگي كه به پيشينه و اصالت مردم جامعه مرتبط مي‌شود مورد تهديد قرار گيرد. 
معاون سياسي امنيتي استاندار مازندران با اشاره به اينكه مبناي بي‌توجهي به امور فرهنگي به دولت‌هاي گذشته در كشور بازمي‌گردد، تصريح كرد: دولت‌هاي گذشته به امر بازسازي كشور پرداختند غافل از اينكه عمران و آباداني بايد براساس فرهنگ بومي و پيشنيه فرهنگي كشور ترسيم شود. 
معاون استاندار مازندران غفلت در مباحث فرهنگي كشور را تاريخي دانست و گفت: اشتباه بزرگ صحنه گردانان كشور فاصله گرفتن از هويت فرهنگي بوده كه اين امر آسيب جدي بر پيكر جامعه است. 
وي افزود: بازيابي هويت فرهنگي ايرانيان در آموزش پيوند زده شد كه از ابتداي دوران تحصيلي تا پايان متوسطه بايد مورد توجه مسئولان آموزش و پرورش قرار گيرد تا در سطوح دانشگاهي شاهد بازخورد مثبتي آن باشيم.‌ 
ابراهيمي با اشاره به اينكه فيلم رشد مي‌تواند نقطه عطفي بر هويت‌يابي فرهنگي باشد تا چشم اندازهاي آن در حوزه فرهنگ شاهد باشيم، خاطرنشان كرد: چالش ديگر فرهنگي كشور غفلت از صيانت سنت‌ها و ارزش‌ها بود كه با مستندسازي مي‌توانستيم اين موضوعات مهم را براي نسل‌هاي آينده به عنوان ميراث گران‌سنگ به وديعه گذاريم تا در گفت‌وگوي بين نسلي به‌كارگيري شود. 
وي با تاكيد بر اينكه به چالش هويتي بايد توجه جدي شود، گفت: هيچ هويتي بالاتر از هويت ايراني در دنيا مطرح نيست و اين پيشينه ايراني است كه به عنوان پرچمدار آزادگي و محبت و شعائر اسلامي در تمام ملل مطرح است.‌ 
ابراهيمي ادامه داد: شعائر دنياي مدرنيته در جهان رو به زوال است و به فراموشي سپرده شد.‌ 
معاون سياسي امنيتي استاندار مازندران اظهار داشت: چالش بين سنت و مدرنيته يكي از مواردي است كه از طريق هنرمندان و مسئولان فرهنگي بايد مورد پيگيري قرار گيرد.‌ 
وي با اشاره به اينكه برخي فيلم‌سازان غرب بر اساس اهداف و نگرش شخصي به ساخت فيلم مي‌پردازند، تصريح كرد: تاثير برخي از فيلم‌هاي خارجي كه در شبكه ملي كشور پخش مي شود اجتماعي است و در ساخت يك فيلم بايد به ذائقه، نياز و مصلحت مخاطبان توجه شود. 
ابراهيمي با اشاره به اينكه جشنواره فيلم رشد بايد حركتي براي آسيب شناسي فيلم‌هايي كه تاكنون ساخته شده ولي اكران نشده است باشد، بيان داشت: بايد در دنياي پر سروصداي جامعه كنوني از تمام جوانب با هدف‌گذاري درست به نيازهاي اساسي مخاطبان پاسخ داده شود. 

10750403264581828474.jpg

ayoub12

ayoub12
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 18320
محل سکونت : خوزستان
دسترسی سریع به انجمن ها