عضویت العربیة English
امام علی علیه السلام: آرزو کوتاه دار، زیرا که عمر کوتاه است و کار نیک کن، زیرا که اندک آن هم بسیار است. غررالحکم، ح 6806

مديركل راه‌آهن يزد: با وجود استقبال مردم، تعداد قطارها در ايام عيد افزايش نمي‌يابد!

مديركل راه‌آهن يزد: با وجود استقبال مردم، تعداد قطارها در ايام عيد افزايش نمي‌يابد!
یک شنبه 1 اسفند 1389  11:30 ق.ظ

مديركل راه‌آهن استان يزد گفت:‌ با وجود استقبال مردم از سفر با قطار به دليل ايمني و رفاه نسبي، راه‌آهن استان يزد برنامه‌اي جهت افزايش تعداد قطارها در ايام عيد در دستور كار ندارد.

"محمد دهقان‌پور"، در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا)، منطقه يزد، با بيان اين كه اداره‌كل راه‌آهن يزد بالاترين بارگيري را در سطح راه‌آهن كشور به خود اختصاص داده است، اظهار كرد: در 10 ماهه نخست سال‌جاري 12 ميليون و 71 هزار و 156 تن كالا از راه‌آهن يزد بارگيري شده و تعداد واگنهاي بارگيري شده 167 هزار و 732 واگن بوده است.

وي ميزان رشد در بخش تناژ بارگيري را 10 درصد و در تعداد بارگيري را 13 درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل عنوان كرد.

دهقان‌پور بيان كرد: درآمد كسب شده از محل حمل واگنها در 10 ماهه نخست سال جاري نسبت به مدت مشابه سال قبل 18 درصد رشد نشان مي‌دهد.

وي با اشاره به اقدامات موثر در بخش مسافري، ابراز كرد: حدود 2 ماه پيش يك ترانسيت جديد در مسير تهران - يزد راه‌اندازي شد كه با ظرفيت 400 نفر همه روز در مسير تردد دارد. همچنين قطار يزد - بندرعباس راه‌اندازي شده و به صورت يك در ميان از يزد به بندرعباس و بالعكس تردد دارد.

وي افزود: قطار كرمان نيز كه قبل از اين وابسته به قطار تهران - يزد بود مستقل شده و قطار يزد - كرمان همه روزه اين مسير را طي مي‌كند.

مديركل راه‌آهن استان يزد تعداد مسافراني را كه در 10 ماهه نخست سالجاري از راه‌آهن يزد جابه‌جا شده‌اند يك ميليون و 200 هزار نفر ذكر كرد.

وي در خصوص سفرهاي نوروزي گفت: در سال‌جاري ظرفيت قطارها ثابت بوده و تغييري در تعداد قطارها داده نمي‌شود ضمن اينكه پيش‌فروش قطارهاي نوروزي از 24 بهمن آغاز شده و با كنترل و نظارت بر آژانسهاي سطح استان سعي مي‌شود اين فعاليت با كيفيت مناسب انجام شود.

دهقان‌پور از ديگر برنامه‌هاي اداره‌كل راه‌آهن در ايام نوروز را نظارت بر سرويس‌دهي مناسب به مسافران و تشكيل ستاد نوروزي ذكر كرد.

وي با يادآوري اين مطلب كه در حال حاضر برنامه‌اي براي افزايش تعداد قطارها در دست اقدام نيست، تصريح كرد: با توجه به اهميت شبكه ريلي يزد و اين كه يزد شاهراه شبكه ريلي كشور است، بعد از اجراي زيرساخت‌هاي دوخطه كردن راه‌آهن، برنامه‌هاي افزايش ظرفيت قطارها در دست اجرا قرار خواهد گرفت.

 

اگر من و شما خودمان را  اصلاح کنیم ، جامعه درست می شود

svh2005

svh2005
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 18447
محل سکونت : مازندران
دسترسی سریع به انجمن ها