عضویت العربیة English
امام علی علیه السلام: آرزو کوتاه دار، زیرا که عمر کوتاه است و کار نیک کن، زیرا که اندک آن هم بسیار است. غررالحکم، ح 6806

نماينده مردم كوهدشت در مجلس: روحانيت عنصر اصلي مولد فرهنگ در كشور هستند

نماينده مردم كوهدشت در مجلس: روحانيت عنصر اصلي مولد فرهنگ در كشور هستند
یک شنبه 1 اسفند 1389  11:31 ق.ظ

نماينده مردم كوهدشت در مجلس شوراي اسلامي گفت: روحانيت عنصر اصلي مولد فرهنگ در كشور ما هستند و ارزش‌ها و هنجارها از طريق روحانيت به جامعه معرفي مي‌شوند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا) منطقه لرستان، علي شاهرخي‌قبادي در كنگره «يادخوبان» که درشهرستان كوهدشت برگزار شد با بيان اين‌که روحانيون حاملان فرهنگ اصيل اسلامي هستند، افزود: روحانيت عنصر اصلي مولد فرهنگ در كشور ما هستند و ارزش‌ها و هنجارها از طريق روحانيت به جامعه معرفي مي‌شوند و گفتار و كردار اين قشر متعهد ديني، همواره در طول تاريخ حجت شرعي و مقبول افراد جامعه بوده است.

وي به خصوصيات بارز آيت‌الله «فرج‌الله عباسي(ره)» و حجت‌الاسلام «عليرضا هاشمي‌موسوي(ره)» اشاره كرد و از ساده زيستي، تقوي و خلوص، ولايت‌مداري، ولايت‌پذيري و ظلم‌ستيزي به‌عنوان مهم‌ترين خصوصيات و وجوه مشترك آنها نام برد.

شاهرخي‌قبادي با اشاره به اين‌كه اين دو روحاني در حوزه دين توانستند بذر ايمان را در دل‌ها و باور ديني را در جان‌ها بكارند، گفت: علماي ديني مراجع رسمي تبيين ارزش‌ها و تثبيت باورهاي ديني هستند.

در ادامه اين کنگره حجت‌الاسلام «ابراهيم طهماسبي»، امام‌جمعه كوهدشت با گراميداشت ياد و خاطره اين علماي ديني، گفت: روحانيت انقلابي در جايگاه متوليان اصلي فرهنگ ديني همواره در گفتار و نوشتار خود به تعميق و گسترش مباني ديني و فرهنگ غني اسلام در سطح جامعه پرداخته‌اند.

وي افزود: اين دو عالم برجسته در همه عمر خود تلاش كردند تا مسائل حلال و حرام الهي را بدون دخل و تصرف گسترش و به اقشار مختلف مردم آموزش دهند.

امام جمعه کوهدشت از روشنگري و هدايت‌گري به‌عنوان ورق‌هاي زرين كارنامه درخشان زندگي اين دو روحاني ياد كرد و با اشاره به ضرورت وجود بصيرت در جامعه تصريح كرد: همين بصيرت بود كه امام خميني(ره) توانست كمر آمريكا را بشكند و مقام معظم رهبري چشم فتنه و فتنه‌گران را كور كند.

در ادامه اين کنگره سيروس ابراهيمي، فرماندار شهرستان كوهدشت نيز در سخناني فضل و تقوا، فرهيختگي و صداقت را به‌عنوان مهم‌ترين خصوصيات ابن دو شخصيت مذهبي دانست و گفت: اين دو عالم وارسته در طول عمر پر بركت خود هيچ اعتنايي به آرايه‌هاي دنيوي از خود نشان ندادند و تقوي، درستكاري و مردم‌داري روش اصلي زندگي آنها بود.

گفتني است آيت‌الله «فرج‌الله عباسي(ره)» در سال 1298 شمسي در كوهدشت بدنيا آمد و در تأسيس حوزه علميه خرم‌آباد نقش محوري داشت و سال‌ها به‌عنوان نماينده امام‌خميني(ره) در امور حسبيه و شرعيه فعاليت داشت.

وي در پاييز سال 1388 در سالروز شهادت امام‌جعفر صادق(ع) در قم به ديار معبود شتافت.

هم‌چنين حجت‌الاسلام «عليرضا هاشمي‌موسوي(ره)» نيز در سال 1294 بدنيا آمد، ساخت مسجد جامع، حوزه علميه كوهدشت و مسجد حضرت صاحب‌الزمان(عج) گوشه‌اي از خدمات وي در منطقه است، اين روحاني برجسته در سال 88 دارفاني را وداع گفت.

 

اگر من و شما خودمان را  اصلاح کنیم ، جامعه درست می شود

svh2005

svh2005
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 18447
محل سکونت : مازندران
دسترسی سریع به انجمن ها