عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

رييس جمهور: انسان كامل تنها محور وحدت تمام بشريت است

رييس جمهور: انسان كامل تنها محور وحدت تمام بشريت است
یک شنبه 1 اسفند 1389  11:53 ق.ظ

رييس جمهور گفت : انسان كامل تنها محور وحدتي است كه حقيقتاً وحدت آفرين است . انسان كامل و تلاش مشترك براي رسيدن به حاكميت انسان كامل نه تنها محور وحدت مسلمانان، بلكه همه اهل كتاب و تمام كساني است كه حتي اهل كتاب نيستند.

به گزارش خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، دكتر محمود احمدي‌نژاد در ديدار اعضاي بيست و چهارمين كنفرانس بين المللي وحدت اسلامي با بيان اين‌كه وحدت براي انجام يك ماموريت مشترك است، اظهار داشت: اگر ماموريت مشتركي وجود نداشته باشد، وحدت بي معنا خواهد بود . وحدت زماني معنا پيدا مي كند كه ماموريت مشتركي درميان باشد.

رييس‌جمهور با بيان اين‌كه براي وحدت دو ماموريت مشترك كه در راستا و مكمل هم هستند وجود دارد ، گفت: ماموريت اول كمال انسان است، خدا انسان ها را خلق كرده است تا با تلاش و مجاهدت به خدا برسند و در يك سير بي انتها به سمت خدا حركت كرده و تجلي اسماء الهي باشند، اما اين ماموريت به خودي خود حاصل نمي شود و تحقق اين هدف را خداي متعال از خلال ماموريت ديگري قرار داده است .

وي  ماموريت دوم براي حركت در مسير اتحاد را تلاش براي اصلاح جامعه و برپايي پرچم توحيد و عدالت در سر تا سر زمين دانست و گفت : رسيدن به مراتب كمال و مرتبه قرب الهي از مسير تلاش براي اصلاح جامعه و برپايي عدالت در سايه توحيد محقق مي شود . همه موظف و مامور به برپايي توحيد و عدالت هستيم .

وي با بيان اين‌كه انجام اين دو ماموريت نيازمند لوازم و شرايط است اظهار داشت : انسان براي رسيدن به قله هاي كمال انساني نيازمند انسان معيار و عامل است كه به واسطه آن سنجيده شود و اين انسان كامل و معيار بايد زنده در دسترس و براي بشريت قابل دريافت باشد .

رييس‌جمهور با طرح اين سوال كه نقطه نهايي انجام ماموريت و برپايي جامعه اي سرشار از عدالت و توحيد كجاست ؟ اظهار داشت : خداي متعال از زبان انبياء الهي و پيامبر عزيز اسلام (ص) قله اجتماعي موعود و حاكم دنياي موعود را ترسيم و معرفي كرده است، همه انبياء الهي بشريت را به روزي وعده دادند كه جهان سرشار از عدالت و محبت در سايه توحيد خواهد شد و در اين زمينه ويژگي هاي كه پيامبران الهي معرفي كرده اند، مشترك است ، همه اعلام كرده اند كه فردي خواهد آمد كه انسان كامل ، عادل و موحد كامل است و با آمدن آن توحيد و عدالت در جهان حاكم خواهد شد و چنين جامعه و كميتي معيار همه انسان ها در مسير حركت است.

احمدي‌نژاد خاطر نشان كرد : پيامبر عزيز اسلام (ص) معيار رسيدن به جامعه سرشار از عدالت و توحيد را معرفي كرده و فرموده اند كه فرزندي از فرزندان ايشان با ويژگي هاي معين خواهد آمد و جهان را اصلاح خواهد كرد .

رييس‌جمهور تصريح كرد : ماموريت اول براي انسان رسيدن خود و رساندن ديگران به قله هاي كمال انساني است كه نيازمند انسان كامل است كه اگر نباشد انسان هم قله و هم مسير را اشتباه خواهد رفت و ماموريت دوم تلاش براي برپايي جامعه كمال يافته است كه در اين جا هم انسان نيازمند معيار و انسان كامل است.

وي گفت : مطالبه حاكميت جهاني توحيد و عدالت موضوع فطري است و هر انساني به طور فطري به دنبال كمال و جامعه اي سرشار از عدالت است و اصولا انسان موجودي جهاني است كه در قيد و بند جغرافيا ، نژاد و قوم محصور نمي شود .

احمدي‌نژاد اضافه كرد : انسان مورد نظر خداي متعال، انسان جهاني است كه نه تنها بايد جهاني بيانديشيد، بلكه بايد جهاني عمل كرده و مديريت كند و خدا همه هستي را مسخر انسان قرار داده است . انسان اسير تمايلات مادي و نفساني هرگز نمي تواند انسان مد نظر خداي متعال باشد .

رييس‌جمهور گفت : زمان رسيدن جامعه موعود مشخص نيست و تحقق آن به ميزان تلاش انسان براي رسيدن آن جامعه بستگي دارد . زماني خواهد آمد كه بشريت به ضرورت رسيدن به جامعه موعود و ضرورت آن گرايش و اراده پيدا كند و ماموريت مشترك كنوني ما تلاش براي رسيدن بشريت به اين ضرورت است .

احمدي‌نژاد افزود: وقتي انسان كامل در زمين نباشد، بدين معناست كه معيار و رهبري براي حركت انسان وجود ندارد و زماني كه حركتي نباشد، بودن يا نبودن انسان ها تفاوتي نخواهد كرد و اگر حركت كمالي از انسان گرفته شود، خلق جهان بيهوده است .

رييس‌جمهور گفت : بر بالاي پرچم وحدت دو عبارت توحيد و عدالت در سايه تلاش براي رسيدن به انسان كامل، وجود دارد .

احمدي‌نژاد گفت : بي ترديد هر كس در هر نقطه اي از عالم براي خدا و با نيت خالص در جهت اصلاح جامعه و برپايي توحيد و عدالت حركت كند، بر اساس سنت الهي تحت مديريت و هدايت انسان كامل قرار مي‌گيرد .

رييس‌جمهور با اشاره به اين‌كه نشانه تحقق وعده هاي انبياء و نزول وحدت الهي آشكار شده است، گفت : در شرايط كنوني جهان پيچيده ترين و فريبكارانه ترين انديشه ها و طراحي هاي شيطاني در طول تاريخ در آستانه اضمحلال قرار دارد .

احمدي‌نژاد گفت : نگاهي به تاريخ نشان مي دهد كه هيچ طاغوت ، فرعون و مستكبري به اندازه طاغوت و مستكبران دوره كنوني قدرت و نفوذ نداشتند كه به راحتي عليه بشريت اقدام كنند . ماركسيسم و سرمايه داري هر دو يك ماهيت داشتند كه با ادعاي اصلاح گري ملت ها را به استثمار درآوردند .ماركسيست ها با دروغ ، فريب، توطئه ، دزدي و خيانت رسيدن به هدف را مباح مي دانستند و اقدامات ديكتاتور مآبانه آنان در تاريخ بي سابقه بود اما به فضل الهي دوره‌اش تمام شده و اثري از آنها در عالم نيست .

رييس‌جمهور افزود: گروه مقابل ماركسيسم هم كه مكمل آنها براي نابودي انسان و ارزش هاي آسماني بود و جنايات زيادي تحت شعار آزادي ، حقوق بشر و دمكراسي انجام داده است كه در تاريخ بي نظير است در آستانه افول قرار دارد .

وي خاطر نشان كرد : نظام سرمايه داري با اهداف استعماري و با مقدمات فريبكارانه سرزمين فلسطين را اشغال كرده و مردم فلسطين را كه در جنگ دوم جهاني نقشي نداشتند، آواره كردند و به جاي آنها كساني را از گوشه و كنار دنيا به اين سرزمين كوچ دادند. اينان در 60 سال گذشته 5 جنگ سنگين به منطقه تحميل كردند و به بهانه هاي گوناگون مردم بي گناه را قتل عام و در اين زمينه حتي از سلاح هاي ممنوعه استفاده مي كنند اما به قدري فريبكارانه عمل كردند كه به رهبران همين جنايتكاران جايزه صلح نوبل داده مي شود.

احمدي‌نژاد گفت : مستكبران امروز جهان نقطه نهايي استكبار و طاغوت هستند و بزرگترين مانع در برابر كمال انسان و برپايي حاكميت جهاني توحيد و عدالت مي باشند كه اگر فرو بريزند راه انسان براي رسيدن به قله كمال هموار خواهد شد و به فضل الهي امروز اين استكبار در تمامي عرصه ها در حال فرو ريختن است .

رييس‌جمهور اضافه كرد : البته افول نظام سلطه بدين معنا نيست كه دست از توطئه و فتنه بر مي دارند ، اينان تا لحظه آخر تلاش خواهند كرد به اقدامات شيطاني خود ادامه دهند .

احمدي‌نژاد با تاكيد بر اين‌كه جهان در آستانه تحولات بزرگي قرار دارد ، گفت : جهان نيازمند تئوري و مديريت و معيارهاي جديدي است و بشريت در حال جستجوي آن مي باشد .

رييس‌جمهور افزود: انرژي عظيمي در ملت هابراي پيگيري عدالت و كرامت انساني ذخيره شده است كه مستكبران تصور مي كنند مي توانند اين انرژي عظيم انساني و مردمي را با طراحي هاي خود و به نفع منافع خود مديريت كنند اما در اشتباه هستند چرا كه فرياد ملت ها به خاطر اقدامات ظالمانه آنها است و اگر دخالت نكنند ملت ها قادر به اداره خود مي باشند و نياز به قيم ندارند .

احمدي‌نژاد تصريح كرد: اگر بنا باشد ملت ها به صحنه بيايند اول كساني كه بايد مجازات شوند سران استكبار و وابستگان و نوكران آنها هستند .

رييس‌جمهور گفت : به فضل الهي آخرين سنگر شيطان بزرگ در حال فرو ريختن است و آينده نزديك جهاني عاري از صهيونيسم ،‌استكبار و طاغوت خواهد بود .

اگر من و شما خودمان را  اصلاح کنیم ، جامعه درست می شود

svh2005

svh2005
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 18447
محل سکونت : مازندران
دسترسی سریع به انجمن ها