عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

صالحي: تحولات منطقه‌يي و بين‌المللي موضوع اصلي مذاكرات بود

صالحي: تحولات منطقه‌يي و بين‌المللي موضوع اصلي مذاكرات بود
یک شنبه 1 اسفند 1389  11:53 ق.ظ

وزير امور خارجه كشورمان تاكيد كرد در روابط ايران و آلمان نگاه ما به آينده است و با گذشته كاري نداريم، ما به آينده روابط بسيار اميدواريم.

به گزارش خبرنگار سياسي خارجي خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، علي اكبر صالحي كه در مصاحبه مطبوعاتي مشترك با گيدو وستروله، وزير امور خارجه‌ي آلمان در جمع خبرنگاران سخن مي‌گفت، با اشاره به مواردي كه در ملاقاتش با همتاي آلماني‌اش مطرح شده است، گفت: گفت‌وگو‌هاي مفصلي در مورد مسايل دوجانبه و تحولات بين‌المللي داشتيم و به اين نتيجه رسيديم كه دو كشور با توجه به نقش موثر و سازنده ايران در منطقه مي‌توانند همكاري‌هاي خوبي در سطح دوجانبه و در ارتباط با تحولات منطقه‌اي و مسايل بين‌المللي داشته باشند.

صالحي ضمن تاكيد بر اشتراكات دو كشور گفت: دو كشور مي‌توانند در مورد مبارزه با مواد مخدر و تروريسم همكاري كنند و همچنين در مورد ارتقاء روابط بين دو كشور در زمينه‌هاي مختلف مذاكراتي انجام شد. بحث اصلي ما در مورد روابط دو جانبه ، تحولات منطقه‌يي و بين‌المللي است.

وي گفت: سفر وزير خارجه آلمان به تهران براي بحث در مورد روابط دو جانبه و پيگيري همكاري‌ها است. ما ملاقات‌هاي ديگري در آينده خواهيم داشت كه قرار اين ملاقات‌ها گذاشته شده است.

وزير امور خارجه‌ي كشورمان خاطرنشان كرد: گفت‌وگوهاي موثر و سازنده و مفصلي داشتيم. قبل از اين‌كه به صحبت‌هاي مورد علاقه‌ي دو طرف بپردازيم، آقاي وستروله با آقاي محمود احمدي‌نژاد رييس‌جمهور كشورمان ملاقات داشت. گفت‌وگوهاي مفصلي در مورد موضوعات مختلف دوجانبه و تحولات بين‌المللي داشت.

صالحي گفت: آلمان كشور مهم در اروپاي غربي است و جمهوري اسلامي ايران نيز نقش موثر و سازنده‌اي در منطقه دارد. بنابراين دو كشور مي‌توانند همكاري‌هاي خوبي در سطح دوجانبه و هم‌چنين در ارتباط با تحولات منطقه‌اي و بين‌المللي داشته باشند. ما در بسياري از مسائل بين‌المللي اشتراكات زيادي داريم. در برخي از مسائل نيز ممكن است اختلاف نظرهايي باشد.

وي افزود: موضوع مبارزه با مواد مخدر و تروريسم از مسائل مورد علاقه‌ي دو طرف بود كه به تفصيل در مورد آن صحبت كرديم. ضمن اين‌كه مسائل دوجانبه‌ي ديگري نيز در مورد ارتقاي روابط در حوزه‌هاي مختلف مورد مذاكره قرار گرفت.

يك خبرنگار آلماني از صالحي پرسيد كه سفر وزير خارجه‌ي آلمان براي پي‌گيري وضعيت دو تبعه‌ي اين كشور بوده است و آيا ارتباطي به روابط دوجانبه دارد؟ صالحي گفت: من فكر مي‌كنم شما خود را جاي دولت آلمان گذاشته‌ايد تا اعلام كنيد كه آقاي وستروله با چه ماموريتي به تهران سفر كرده است. دقيقا وي تاكيد كرد كه موضوع اصلي مذاكرات، مسائل دوجانبه و نگاه به تحولات منطقه‌اي و بين‌المللي بوده است. آن‌قدر ميان دو كشور موضوع براي گفت‌وگو وجود دارد كه بتوانيم در مورد آنها مذاكره كنيم.

وي ادامه داد: اين دو كشور مي‌توانند با توجه به جايگاه خود نقش موثر و مفيدي در تنظيم امور منطقه‌اي و بين‌المللي داشته باشند. سفر وزير خارجه براي روابط دوجانبه و پي‌گيري آن بوده است و ملاقات‌هاي آينده نيز رد ادعاي شما خواهد بود؛ زيرا مسائل اين دو تبعه‌ي آلماني حل شده است اما گفت‌وگوها ادامه پيدا مي‌كند، پس ملاقات‌هاي آينده براي چه خواهد بود؟ بنابراين ما ملاقات‌هاي در آينده خواهيم شد و قرار اين ملاقات‌ها گذاشته شده است.

 

اگر من و شما خودمان را  اصلاح کنیم ، جامعه درست می شود

svh2005

svh2005
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 18447
محل سکونت : مازندران
دسترسی سریع به انجمن ها