عضویت العربیة English
پیامبر اکرم صلّی الله علیه و آله: هر که حسین را دوست بدارد، خداوند دوستدار او است. بحارالأنوار، ج43، ص261

وزيرآموزش و پرورش: اساس آموزش و پرورش بر مشاوره است

وزيرآموزش و پرورش: اساس آموزش و پرورش بر مشاوره است
یک شنبه 1 اسفند 1389  11:54 ق.ظ

وزير آموزش و پرورش گفت: اگر يك مدرسه مشاور خوب داشته باشد هيچ دانش آموزي دچار مشكل نمي‌شود.

به گزارش سرويس «آموزش و پرورش» خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا)، دكتر حميدرضاحاجي بابايي در همايش بزرگ فرهنگيان شهر تهران، گفت: عقيده شخصي من اين است كه يك مدرسه پانصد نفري بايد پنج مشاور داشته باشد.

وزير آموزش و پرورش با تاكيد بر اهميت دوره ابتدايي اظهار كرد: اگر مي خواهيم دنيا و آخرت و كشوري آباد و موفق و نظامي اسلامي سربلند داشته باشيم بايد به دوره ابتدايي رسيدگي بيشتري كنيم.

وي تصريح كرد: آمدن من به آموزش و پرورش براي وزارت نبوده و نيست بلكه از جنس عشق به آن است.

حاجي بابايي با بيان اينكه بعثت شروع معلمي از نوع الهي است، ادامه داد: خداوند پيامبر عظيم الشان(ص) را به عنوان يك الگوي تمام عيار فرستاد كه از هر لحاظ نمونه كامل انسان تربيت يافته از حيث قول و فعل بود و اين گونه است كه از پيامبر (ص) به عنوان حجت خدا نام برده مي شود.

وزير آموزش و پرورش با اشاره به اينكه هدف از خلقت و هستي، تعليم و تربيت است و بر اين اساس نظام تعليم و تربيت همه چيز كشور است، تصريح كرد: امروز تحولات منطقه در خاورميانه نتيجه مانيفست تربيتي امام خميني (ره) است.

وي در بخش ديگري از سخنان خود گفت: تاكنون 214 استخر، 20 هزار نمازخانه، 20 هزار كتابخانه و 4 هزار سالن ورزشي در سفرهاي استاني هيات دولت تصويب شده است.

وزير آموزش و پرورش همچنين انقلاب مصر و تحولات خاورميانه را از دستاوردهاي انقلاب اسلامي عنوان و تصريح كرد: به بركت انقلاب اسلامي امروز تحولات مصر و خاورميانه شروع شده و در طول تاريخ ،آمريكا اين گونه حلق‌آويز نبوده و همين طور اسرائيل در طول 60 سال گذشته اين گونه در تنگنا نبوده است.

حاجي بابايي گفت: سفر رئيس جمهور به لبنان آغاز تحولات خاورميانه بود و اگر اين دولت نبود حركت مردم مصر بيست سال ديگر نتيجه مي داد و امروز هركس را به جاي حسني مبارك بگذارند مبارك است.

وي افزود: ما دستمان را در دست مقام معظم رهبري (مدظله‌العالي) گذاشته‌ايم و هر جا اراده كنند با او همراهيم.

وزير آموزش و پرورش گفت: امام خميني (ره) و مقام معظم رهبري (مدظله‌العالي) هر دو داراي بزرگ ترين ويژگي و جلوه‌ي معلمي بودند.

حاجي بابايي در پايان خاطرنشان كرد: يك معلم نبايد به گونه‌اي حرف بزند كه موجب تزلزل جايگاه مقام و موقعيت معلمي شود، همه تصميم بگيريم و اجازه ندهيم در مورد اين جايگاه حرف سردي زده شود و اين تنها درخواست من از جامعه معلمي است.

اگر من و شما خودمان را  اصلاح کنیم ، جامعه درست می شود

svh2005

svh2005
کاربر طلایی1
تعداد پست ها : 18447
دسترسی سریع به انجمن ها