عضویت العربیة English
امام علی علیه السلام: آرزو کوتاه دار، زیرا که عمر کوتاه است و کار نیک کن، زیرا که اندک آن هم بسیار است. غررالحکم، ح 6806

نماينده سنقر و کليايي: ظرفيت در دست گرفتن بازار عراق را داريم

نماينده سنقر و کليايي: ظرفيت در دست گرفتن بازار عراق را داريم
یک شنبه 1 اسفند 1389  11:54 ق.ظ

نماينده سنقر و کليايي در مجلس شوراي اسلامي گفت: با توجه به ظرفيت‌هاي بالاي کشورمان در صورت داشتن برنامه‌ريزي درست و منسجم مي توانيم بازار عراق را در دست بگيريم.

به گزارش خبرنگار خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا)، صمد فدايي در حاشيه نمايشگاه اختصاصي جمهوري اسلامي ايران با محوريت استان کرمانشاه در سليمانيه عراق با بيان اينکه بازار عراق يک بازار بکر است، اظهار داشت: کشور ما در بخش‌هاي صنعتي، کشاورزي، گردشگري و خدمات فني مهندسي پتانسيل بالايي دارد و با برنامه ريزي درست و منطقي قادر خواهيم بود توليدات و توانمنديهاي خود در اين بخش‌ها را به بازار عراق، که به اين توليدات نياز دارد، هدايت کنيم.

وي خواستار تسهيل کار تجار و صادرکنندگان شد و گفت: بايد با حذف قواعد دست و پاگير بر سر راه تجارت خارجي و تسهيل صادرات، به توسعه تجارت خارجي کشورمان کمک کنيم.

فدايي بازاريابي در کشور عراق را نيز مهم دانست و گفت: بايد کالاهاي ايراني از طرف مختلف نظير برپايي چنين نمايشگاه‌هايي در نقاط مختلف عراق معرفي شوند، همچنين جا دارد توليدات ما بر اساس سليقه و خواست مشتريان باشد.

وي ارتقاء کيفيت توليدات داخلي را نيز مورد تاکيد قرار داد.

عضو مجمع نمايندگان استان کرمانشاه در ادامه به پتانسيل‌هاي اين استان در حوزه تجارت خارجي اشاره کرد و گفت: اين پتانسيل ها سبب شده بيش از 50 درصد صادرات کشورمان به عراق از طريق اين استان صورت بپذيرد، هر چند که معتقديم اين رقم قابل افزايش تا 80 درصد است.

فدايي اظهار داشت: در گفت‌وگويي که با استاندار سليمانيه داشتيم بر رفع موانع موجود و تسهيل صادرات تاکيد شد و اميدواريم با عملي شدن آن شاهد رشد صادرات غيرنفتي استان باشيم.

وي در پايان ابراز اميدواري کرد که توليدکنندگان استان با برنامه‌ريزي و نگاه به بازار عراق توليد کنند.

 

اگر من و شما خودمان را  اصلاح کنیم ، جامعه درست می شود

svh2005

svh2005
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 18447
محل سکونت : مازندران
دسترسی سریع به انجمن ها