عضویت العربیة English
امام على علیه‌ السلام: حسادت جز زیان و خشمی که موجب سستی قلبت و بیماری بدنت می‌شود، ثمری ندارد. بحارالانوار، ج70، ص256

رييس سازمان بازرگاني استان زنجان: ميوه شب عيد بي واسطه از كشاورزان خريداري شد

رييس سازمان بازرگاني استان زنجان: ميوه شب عيد بي واسطه از كشاورزان خريداري شد
یک شنبه 1 اسفند 1389  11:55 ق.ظ

رييس سازمان بازرگاني استان زنجان با اعلام خريد مستقيم و بي واسطه ميوه شب عيد امسال از كشاورزان، گفت: در حال حاضر 350 تن از پرتقال خريداري شده به استان منتقل و در انبار ذخيره سازي شده و بقيه پرتقال‌ها نيز در حال انتقال به استان است.

 

به گزارش گروه دريافت خبر خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا) منطقه زنجان، حميد صدري با بيان اين‌که ميوه شب عيد از 22 اسفند ماه در استان توزيع مي شود، توضيح داد: سازمان بازرگاني استان براي خريد ميوه شب عيد با دو مباشر يعني اتحاديه تعاون روستائي با سهميه 1400 تن پرتقال و 200 تن سيب و شركت توسعه صادرات با سهميه 100 تن پرتقال و 200 تن سيب، قرارداد منعقد كرده است.

 

وي افزود: اين ميوه‌ها در 64 غرفه در سطح استان توزيع خواهد شد و جهت تسهيل انتقال ميوه از سردخانه به غرفه‌هاي توزيع، امسال در سه سردخانه شهر زنجان ميوه شب عيد ذخيره سازي شده است.

 

اين مقام مسوول تصريح کرد: با توجه به نبود سردخانه در برخي شهرستان‌هاي استان جهت ذخيره سازي ميوه، اين اقلام در هفته‌هاي آخر سال و به صورت روزانه به شهرستان‌ها حمل و توزيع خواهد شد.

 

رييس سازمان بازرگاني استان زنجان عنوان کرد: در زنجان 35 غرفه، ابهر 14 غرفه، خرمدره 5 غرفه، خدابنده سه غرفه، طارم 4 غرفه، ايجرود يك غرفه و ماهنشان 2 غرفه و در كل 64 غرفه در سطح استان براي توزيع ميوه شب عيد در نظر گرفته شده است.

 

صدري خاطرنشان كرد: قيمت اين ميوه‌ها همزمان با آغاز توزيع، اعلام شده و بر اساس قيمت هاي اعلام شده به خريداران عرضه خواهد شد.

 

وي، 80 درصد از سيب‌هاي خريداري شده را سيب قرمز و 20 درصد را سيب زرد عنوان كرد و گفت: با توجه به سرمازدگي درختان سيب استان در ابتداي سال و كمبود توليد، سيب مورد نياز استان نيز از باغداران اروميه و اشنويه خريداري شده كه از ابتداي اسفند ماه به انبارهاي استان منتقل خواهد شد.

 

رييس سازمان بازرگاني استان، هدف از تهيه و توزيع ميوه شب عيد را تنظيم بازار و مهار افزايش قيمت ميوه در ايام پاياني سال دانست و اظهار کرد: تنها 10 تا 12 درصد نياز ميوه شب عيد توسط سازمان بازرگاني تهيه شده است.

اگر من و شما خودمان را  اصلاح کنیم ، جامعه درست می شود

svh2005

svh2005
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 18447
محل سکونت : مازندران
دسترسی سریع به انجمن ها