عضویت العربیة English
امام علی علیه السلام: آرزو کوتاه دار، زیرا که عمر کوتاه است و کار نیک کن، زیرا که اندک آن هم بسیار است. غررالحکم، ح 6806

سفير گرجستان در تهران: علاقه‌مند به ايجاد روابط حسنه با ايران هستيم

سفير گرجستان در تهران: علاقه‌مند به ايجاد روابط حسنه با ايران هستيم
یک شنبه 1 اسفند 1389  11:58 ق.ظ

سمينار بين‌المللي جمهوري گرجستان؛ تجارب پيشين ـ چشم‌انداز فرارو صبح امروز با حضور سفير گرجستان در تهران و تعدادي از كارشناسان در دانشگاه تهران برگزار شد.

به گزارش خبرنگار سياسي خارجي خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، گئورگي جانجغاوا،سفير گرجستان در تهران در اين سمينار گفت: بعد از استقلال گرجستان و به رسميت شناختن آن از سوي ايران مشكلاتي وجود داشته اما با تلاش مشترك اين مشكلات حل شد. ما علاقه‌مند به ايجاد روابط حسنه با ايران هستيم و معتقديم كه هيچ چيز نمي‌تواند بر اين روابط دوجانبه تاثير بگذارد.

وي در ادامه به ديدارهاي دوجانبه‌ي مسوولان دو كشور اشاره كرد و افزود: در سال 2010 گروه دوستي گرجستان به ايران سفر كرده و در آينده هم گروهي از ايران به گرجستان سفر خواهد كرد.

سفير گرجستان در تهران در ادامه از دفاع ايران از حق حاكميت گرجستان و هم‌چنين تماميت ارضي آن قدرداني كرد و افزود: از تلاش‌هاي ايران براي همكاري‌هاي منطقه‌اي قدرداني مي‌كنيم و اميدواريم كه مواضع ايران در آينده تغيير نكند.

جانجغاوا به مهم‌ترين تحولات سال گذشته‌ي كشورش از جمله افتتاح سركنسولگري ايران اشاره كرد و افزود: ايران خواهان استفاده از گرجستان براي ترانزيت كالاست. هم‌چنين سطح مبادلات تجاري آن به 70 ميليون رسيده است. همكاري دو كشور در زمينه‌ي حمل و نقل افزايش يافته، طي تلاش‌هاي مشترك انجام شده پروازهاي مستقيم بين دو كشور برقرار شده كه قرار است در آينده اين پروازها به سه تا چهار پرواز تبديل شود. هم‌چنين شاهد افزايش تعداد گردشگران ايراني به گرجستان هستيم.

وي به سطح روابط اقتصادي، كشاورزي و فرهنگي نيز اشاره كرد و گفت: در زمينه‌ي فرهنگي هم همكاري‌هايي داريم. در بخش علمي، گسترش همكاري‌هاي دانشگاهي را شاهديم و اميدواريم در آينده مساله‌ي ارزيابي دانشگاه‌ها حل شده و همكاري دو كشور توسعه يابد.

اگر من و شما خودمان را  اصلاح کنیم ، جامعه درست می شود

svh2005

svh2005
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 18447
محل سکونت : مازندران
دسترسی سریع به انجمن ها