عضویت العربیة English
امام علی علیه السلام: آرزو کوتاه دار، زیرا که عمر کوتاه است و کار نیک کن، زیرا که اندک آن هم بسیار است. غررالحکم، ح 6806

بدمينتون بازان سرشناس دنيا قهرمان جام فجر شدند

بدمينتون بازان سرشناس دنيا قهرمان جام فجر شدند
یک شنبه 1 اسفند 1389  11:59 ق.ظ

مراسم اختتاميه بيست و يكمين دوره رقابت‌هاي بين‌المللي بدمينتون جام فجر شنبه شب با حضور علي سعيدلو معاون رييس جمهور و رييس سازمان تربيت بدني برگزار شد.

به گزارش خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، علي سعيدلو به همراه حميد سجادي معاون امور ورزش و مرضيه اكبرآبادي معاون امور بانوان سازمان تربيت بدني شنبه شب با حضور در تالار حجاب فدراسيون بدمينتون از نزديك شاهد ديدار فينال مسابقه‌هاي تك نفره بين سوجيارتو از اندونزي و ليانگ از سنگاپور بودند.

پس از پايان مسابقه‌هاي نهايي، مراسم اهداي جوايز تيم‌ها و نفرات برتر با حضور سعيدلو برگزار و مدال، احكام و جوايز تيم‌هاي برتر به آن‌ها اهدا شد. همچنين سعيدلو كاپ يادبود مسابقه‌ها را به پوريا رييس فدراسيون بدمينتون اهدا كرد.

در پايان بيست و يكمين دوره رقابتهاي بين‌المللي جام فجر در ديدار فينال مردان شنبه شب تامي سوجيارتو از اندونزي مقابل زيليانگ درك قرار گرفت كه در پايان بدمينتون باز اندونزيايي با نتيجه 2 بر صفر (21 بر 17 ، 18 بر 21 و 21 بر 11) حريف سنگاپوري خود را شكست داد و در جايگاه نخست ايستاد و به مدال برنز مشترك رسيدند. در پايان تماشاگران كه از ديدن اين مسابقه به وجد آمده بودند، چندين دقيقه به صورت مداوم اين دو بدمينتون باز را تشويق كردند.

در قسمت دو نفره نيز دوبل رحمان ـ لطيف از مالزي با توجه به حاضر نشدن دوبل كاي بين ـ كريشنان از مالزي به مقام قهرماني رسيد. علي شاه‌حسيني ـ محمدرضا خردمندي از ايران و هري سيتوان ـ ابراهيم جعفر از بحرين به مقام سوم مشترك دست يافتند.

در قسمت بانوان صبح شنبه نيكل گرتر از كانادا مقابل ناير دهانيا از هند قرار گرفت كه در پايان بدمينتون باز كانادايي با نتيجه 2 بر صفر (21 بر 12 و 24 بر 22) حريف هندي خود را شكست داد و در جايگاه نخست ايستاد و آنا جنسن از يونان و ابرو تونالي از تركيه به مدال برنز مشترك رسيدند.

در قسمت دو نفره نيز دوبل كانادايي (نيكل گرتر ـ چارمين ريد) مقابل دوبل سريلانكا (آپولي سامانتيكا ـ راتا ناسير) 2 بر صفر و با نتايج 17 بر 21 و 20 بر 22 شكست خوردند. سحر زمانيان ـ نگين اميري پور از ايران و ابرو تونالي ـ ازگه بايراك از تركيه به مقام سوم مشترك دست يافتند.

بيست و يكميين دوره مسابقه‌هاي بين‌المللي دهه فجر روزهاي 27 تا 30 بهمن‌ماه و با حضور 171 بدمينتون باز از 30 كشور دنيا در تالار حجاب فدراسيون بدمينتون برگزار شد كه امتيازات كسب شده در جام 15 هزار دلاري ايران در كسب سهميه المپيك لندن موثر است.

 

اگر من و شما خودمان را  اصلاح کنیم ، جامعه درست می شود

svh2005

svh2005
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 18447
محل سکونت : مازندران
دسترسی سریع به انجمن ها