عضویت العربیة English
پیامبر اکرم صلّی الله علیه و آله: نزدیک‌ترین شما به من در روز قیامت، کسانی هستند که در دنیا بیشتر از دیگران بر من صلوات فرستند.

نمايندگان با يك فوريت لايحه تعيين تكليف وضعيت ثبتي اراضي فاقد سند رسمي موافقت كردند

نمايندگان با يك فوريت لايحه تعيين تكليف وضعيت ثبتي اراضي فاقد سند رسمي موافقت كردند
یک شنبه 1 اسفند 1389  11:59 ق.ظ

نمايندگان مجلس شوراي اسلامي با يك فوريت لايحه‌اي موافقت كردند كه در صورت تصويب نهايي تكليف وضعيت ثبتي ساختمان‌هايي كه اشخاص روي اراضي‌اي احداث نموده‌اند كه منشاء تصرفات آن‌ها قانوني است اما به لحاظ موانع قانوني امكان صدور سند رسمي براي آن‌ها ميسر نمي‌باشد، تعيين مي‌شود.

به گزارش خبرنگار پارلماني خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا)، نمايندگان به دو فوريت لايحه تعيين تكليف وضعيت ثبتي اراضي و ساختمان‌هاي فاقد سند رسمي راي ندادند و تنها يك فوريت آن را با 153 راي موافق، 22 راي مخالف و 10 راي ممتنع مصوب كردند.

در مقدمه توجيهي اين لايحه آمده است با توجه به اهميت تصويب مالكيت املاك در نظام حقوقي و با لحاظ تبعات منفي ناشي از فقدان سند رسمي براي برخي املاك به منظور رفع مشكل برخي افرادي كه تا به حال موفق به اخذ سند رسمي مالكيت براي اراضي و ساختمان‌هاي خود نشده‌اند و نيز جلوگيري از سوء استفاده‌هايي كه در اين مسير صورت مي‌گيرد، اين لايحه با دو فوريت تقديم مجلس شده است.

دهقان و كواكبيان به عنوان مخالفان دو فوريت اين لايحه و عباسي و يوسف‌نژاد به عنوان موافقان به ايراد سخنراني پرداختند و نهايتا يك فوريت اين لايحه به تصويب رسيد.

گفتني است دو فوريت لايحه مذكور با 66 راي موافق ، 92 راي مخالف و 18 راي ممتنع تصويب نشد.

اگر من و شما خودمان را  اصلاح کنیم ، جامعه درست می شود

svh2005

svh2005
کاربر طلایی1
تعداد پست ها : 18447
دسترسی سریع به انجمن ها