عضویت العربیة English
پیامبر اکرم صلّی الله علیه و آله: نزدیک‌ترین شما به من در روز قیامت، کسانی هستند که در دنیا بیشتر از دیگران بر من صلوات فرستند.

افزايش بهره وري از راهكارهاي مبارزه با مشكلات اساسي جامعه است

افزايش بهره وري از راهكارهاي مبارزه با مشكلات اساسي جامعه است
یک شنبه 1 اسفند 1389  11:59 ق.ظ

دبير همايش مهندسي بهره وري و نقش آن در توسعه گفت: افزايش بهره وري يكي از راهكارهاي مبارزه با مشكلات اساسي جامعه چون بيكاري، تورم، جبران كسري بازرگاني و غيره است.

مهندس مرتضي محمديان دهكردي در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا)- منطقه چهارمحال و بختياري- با اشاره به نقش بهره وري و تاثير آن در زمينه‌هاي مختلف، افزود: امروزه با توجه به پيشرفت‌هاي كشور در كنترل و بهره برداري از منابع هنوز نگراني هايي در خصوص نحوه ايجاد هماهنگي بين امكانات و نيازهاي رو به رشد وجود دارد به گونه اي كه تلاش‌هاي بي وقفه برنامه ريزان و توليدكنندگان براي تامين نيازهاي عمومي همواره با عوامل و موانع محدودكننده كنترل و كم اثر مي‌شود به صورتي كه همواره فاصله‌اي بين منابع، امكانات، نيازها و در عمل عدم هماهنگي بين عرضه و تقاضا وجود دارد.

وي ادامه داد: افزايش بهره وري باعث رقابت پذير شدن كشورها شده به گونه‌اي كه با رشد بهره وري مي توان به ميزان بيشتري با منابع كمتر يا همان ميزان منابع دست به توليد زد و ميزان سطح زندگي را ارتقا بخشيد.

محمديان تصريح كرد: با توجه به نامگذاري امسال به نام سال همت مضاعف، كار مضاعف و اجراي آغاز بزرگترين تحول اقتصادي كشور، مجمع تشكل‌هاي فني و مهندسي استان با برگزاري اين همايش قصد دارد تا نقش و اهميت بهره وري در توسعه زمينه‌هاي مختلف را جهت اطلاع اعضا و مخاطبين خود بيش از پيش نمايان سازد.

اگر من و شما خودمان را  اصلاح کنیم ، جامعه درست می شود

svh2005

svh2005
کاربر طلایی1
تعداد پست ها : 18447
دسترسی سریع به انجمن ها