عضویت العربیة English
پیامبر اکرم صلّی الله علیه و آله: نزدیک‌ترین شما به من در روز قیامت، کسانی هستند که در دنیا بیشتر از دیگران بر من صلوات فرستند.

سفير ايران در گرجستان: تلاش كنيم ايراني‌ها و گرجي‌ها در سفره‌ خود حضور يكديگر را احساس كنند

سفير ايران در گرجستان: تلاش كنيم ايراني‌ها و گرجي‌ها در سفره‌ خود حضور يكديگر را احساس كنند
یک شنبه 1 اسفند 1389  12:10 ب.ظ

سفير ايران در گرجستان اظهار كرد: مي‌خواهيم تلاش كنيم ايراني‌ها و گرجي‌ها در سفره‌ي خودشان حضور يكديگر را احساس كنند.

به گزارش خبرنگار سياسي خارجي خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، مجيد صابر، سفير ايران در گرجستان در سخناني در سمينار "گرجستان: تجارب پيشين ـ چشم‌انداز فرارو" با اشاره به مشتركات مختلف دو كشور اظهار كرد: دو ملت در زمينه‌هاي مختلف از جمله زبان و فرهنگ، مشتركات بسياري دارند.

وي با بيان اين‌كه روابط دوجانبه‌ي دو كشور در سال‌هاي گذشته رو به گسترش بوده است، تاكيد كرد: وزراي خارجه‌ي دو كشور در ملاقات اخيرشان روابط دو كشور را در حال جهش عنوان كردند.

صابر، لغو رواديد، سهولت در رفت و آمد، افتتاح سركنسولگري ايران در گرجستان، ارتقاي جهانگردي به ميزان 170 درصد و امضاي اسناد بسيار مهم را از جمله موضوعات در گسترش روابط دوجانبه عنوان كرد.

وي هم‌چنين گفت: ايران و گرجستان در مسائل اقتصادي از جمله صادرات انواع انرژي، انتقال برق، ترانزيت، جهانگردي و نيز دامداري و كشاورزي اقدامات خوبي را آغاز كرده‌اند.

سفير ايران در گرجستان تصريح كرد: دو كشور در سال گذشته از مواضع يكديگر در مجامع جهاني حمايت كردند.

صابر هم‌چنين از تشكيل كميته‌هاي مشورتي سياسي ـ كنسولي خبر داد و گفت: جلسات اين كميته‌ها در بخش‌هايي آغاز شده است.

وي تاكيد كرد: با وجود اين‌كه ايران و گرجستان هيچ رويداد فرهنگي، ورزشي، هنري مشترك ندارند اما در تمامي مراسم‌ها و جشن‌هاي يكديگر به طور جدي شركت مي‌كنند. ما مي‌خواهيم تلاش كنيم ايراني‌ها و گرجي‌ها در سفره‌ي خودشان حضور يكديگر را احساس كنند. گرجي‌ها در سه برهه‌ي حساس شاهد انتقال گاز به منازل خود از ايران بودند. هم‌چنين در زمينه‌ي صادرات آرد و گندم و نيز گوشت و دام زنده، ايران اقدامات رو به جلو و مثبتي را داشته است.

اگر من و شما خودمان را  اصلاح کنیم ، جامعه درست می شود

svh2005

svh2005
کاربر طلایی1
تعداد پست ها : 18447
دسترسی سریع به انجمن ها