عضویت العربیة English
پیامبر اکرم صلّی‌الله‎علیه‎‌وآله: ثروتمندترین مردم کسی است که اسیر حرص و آز نباشد. بحار الانوار، ج 70، ص 23

توكلي: برخورد با فتنه بايد با اقتدار اما با تدبير باشد

توكلي: برخورد با فتنه بايد با اقتدار اما با تدبير باشد
یک شنبه 1 اسفند 1389  12:19 ب.ظ

احمد توكلي با بيان اينكه گسترده كردن جبهه مخالفان به صلاح اسلام و مردم نيست، حتي برخي اوقات از انصاف به دور است، گفت: از اين رو برخورد با اين فتنه علاوه بر « اقتدار»، كه بايد بيشتر هم بشود، به « تدبير و اقناع» محتاج است چون بدون كمال اين دومي، فتنه دفع مي‌شود، اما رفع نخواهد شد.

به گزارش خبرنگار پارلماني خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا)، نماينده‌ي مردم تهران در مجلس در نطق ميان دستورش در صحن علني امروز - يك شنبه - با تبريك ايام ولادت پيامبر اكرم(ص) و امام جعفر صادق(ع) گفت: با اقدام خيانت بار آن دو شكست خورده در 25 بهمن، فرصت بزرگ نزديكي بيشتر ملت ايران با ملل مسلمان منطقه آسيب ديد و آنها قصد دارند اين فرصت را به تهديد بدل كنند.

وي افزود: در تبليغات مزورانه دشمنان خط جديدي دنبال مي‌شود. آنها در رسانه‌هايشان مي‌گويند چه فرقي بين نظام جمهوري اسلامي ايران و حكومت حسني مبارك وجود دارد؟ آنها در رسانه‌هايشان مطرح مي‌كنند كه حكومت حسني مبارك در مقابل قيام مردم مصر براي آزادي با خشونت ايستاد و جمهوري اسلامي نيز مردم خويش را كه براي آزادي اعتراض مي‌كنند، سركوب مي‌كند.

توكلي اضافه كرد: با اين شبيه سازي مي‌خواهند جوانان بيشتري را به خيابانها و به مقابله با نظام بكشانند.اما بايد بررسي كرد كه پاسخ اين شبهه چيست؟ جوانان حق طلب، ولو معترض توجه كنند كه بين آنچه در قاهره واقع شده و آنچه در 25 بهمن در تهران پيش آمده است يك تفاوت و يك مشابهت وجود دارد.

اين عضو فراكسيون اصولگرايان مجلس در ادامه توضيح داد: تفاوت در ماهيت و جهت گيري دو رژيم است. در مصر يك ديكتاتوري 30 ساله دست نشانده آمريكا و اسراييل حكومت مي‌كرده است. رژيمي كه جهت گيري‌اش اصالتا حفظ منافع بيگانگان و نه مردم مصر بود. از اين رو قاطبه مردم مصر در برابر چنين حكومتي قيام كردند.

وي ادامه داد: تحليل‌هاي رسانه‌هاي غربي اين است كه مردم كشورهاي عربي از تحقير ناشي از نوكري دولتهايشان براي بيگانگان متنفر هستند يعني ملتهاي عرب عليه دخالتهاي آمريكا و اسراييل و همچنين استبداد و سلطنتي بودن دولتهايشان قيام كردند.

توكلي همچنين خاطر نشان كرد: در مقابل در ايران يك نظام مردم سالار به دست مردم تاسيس و حمايت شد؛ حكومتي كه دست آمريكا و اسراييل را از منافع كشور قطع كرده و جهت‌گيري آن نسبت به مردم به ويژه مستضعفان بر همه آشكار است.

وي ادامه داد: اين حكومت در اين 32 سال، 33 انتخابات برگزار كرده و همواره با دشمني امريكا و اسراييل رو به رو است. در اين شرايط عده‌اي كه اكنون در اين مرحله به نسبت كوچك‌اند با پشتيباني آمريكا و اسراييل مي‌خواهند اين نظام مردمي را سرنگون كنند. لذا در اين شرايط بايد به اين نكته تاكيد كرد كه بين ماهيت و جهت‌گيري دو حكومت جمهوري اسلامي ايران و حسني مبارك و ماهيت مخالفان آنان تفاوت صد در صدي وجود دارد.

اين نماينده‌ي اصولگراي مجلس در تبيين مشابهت اتفاقات رخ داده در قاهره و 25 بهمن تهران گفت: در مصر و ايران قاطبه مردم با آمريكا و اسراييل و دست‌نشاندگان آنها مخالفت ‌مي‌كنند.

وي افزود: رفتار فزون خواهانه و فراقانوني فتنه انگيزان تنها در سياست خارجه زيانبار نبوده است. بلكه آثار اقتصادي خارجي آن از قبيل تحريم‌ها و هزينه‌هاي تبعي آن را تشديد كرده است.

توكلي به تبيين آثار زيانبار ديگر رفتار فراقانوني فتنه انگيزان پرداخت و توضيح داد: از حيث داخلي فضا به ناچار امنيتي مي‌شود و در اين وضعيت سرمايه‌گذاري و توليد آسيب جدي مي‌بيند و دودش تنها به چشم مردم مي‌رود. علاوه بر آن فضاي سياسي داخلي تنگ مي‌شود و اين شرايط زمينه را به گونه‌اي فراهم مي‌آورد كه آنان كه روحيه مستبدانه دارند فرصت بي‌قانوني پيدا كنند.

وي ادامه داد: در اين شرايط با تضعيف قانون، فساد زياد و سرمايه‌ي اجتماعي كاهش پيدا مي‌كند. اين شرايط علاوه بر قبح ذاتي فضاي تنگ سياسي مشاركت عقلاني در اداره‌ي كشور كاسته مي‌شود و دود اين موضوع نيز به چشم مردم مي رود..

اين عضو فراكسيون اصولگرايان مجلس در ادامه با بيان اينكه خيانت‌كاران در گناه اين شرايط شريكند، پس دست از لجاجت بردارند، تاكيد كرد: شما نمي‌توانيد درخت تنومندي را كه امام (ره) كاشت و خون جوانان ما به خاطر اسلام آن را آبياري كرده است، بركنيد. تنها عرض خود مي‌بريد و زحمت ما مي‌داريد.

توكلي در ادامه با بيان اين كه دو نكته را به خودم و شما همكاران تذكر مي‌دهم، تصريح كرد: گسترده كردن جبهه مخالفان به صلاح اسلام و مردم نيست و حتي برخي اوقات از انصاف به دور است. از اين رو برخورد با اين فتنه علاوه بر اقتدار كه بايد بيشتر هم بشود به تدبير و اقناع محتاج است چون بدون كمال دومي، فتنه دفع مي‌شود، اما رفع نخواهد شد.

وي در پايان از نمايندگان اقليت مجلس به دليل موضع‌گيري هوشمندانه‌شان در قبال اخلال و فتنه‌گري 25 بهمن تشكر كرد.

اگر من و شما خودمان را  اصلاح کنیم ، جامعه درست می شود

svh2005

svh2005
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 18447
محل سکونت : مازندران
دسترسی سریع به انجمن ها