عضویت العربیة English
امام علی علیه السلام: آرزو کوتاه دار، زیرا که عمر کوتاه است و کار نیک کن، زیرا که اندک آن هم بسیار است. غررالحکم، ح 6806

مشعل از طرح‌هاي مهم حماس خبر داد "انقلاب بزرگ مصرانقلابي بي نظير بود"

مشعل از طرح‌هاي مهم حماس خبر داد "انقلاب بزرگ مصرانقلابي بي نظير بود"
یک شنبه 1 اسفند 1389  12:20 ب.ظ

رئيس دفتر سياسي حماس از طرح هاي جديد اين جنبش كه با رايزني ديگر گروه‌هاي فلسطيني و با محوريت تحولات جديد مساله فلسطين تهيه شده خبر داد.

به گزارش خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا)، خالد مشعل،‌ رييس دفتر سياسي حماس در جريان سخنراني خود در مراسم افتتاح مرکز زنان و ميراث فلسطين موسوم به "زهرالحنون" در اردوگاه آوارگان فلسطيني اليرموک گفت: ما طي روزهاي آينده حرف‌هاي جديدي براي مردم خواهيم زد و کارهاي جديدي انجام خواهيم داد و از طرح هاي جديدي در اين راستا پرده بر مي‌داريم.

وي تصريح کرد که اين طرح ها به ويژه پس از وتوي قطعنامه شوراي امنيت در محکوميت شهرک سازي رژيم صهيونيستي در اراضي اشغالي فلسطين از سوي آمريکا مطرح مي شود.

 

بازنگري کلي

 

رئيس دفتر سياسي جنبش حماس اظهار داشت: تحولات اخير در منطقه و تغييرات اميدوارکننده‌اي که در پيرامون ما شکل گرفته است در کنار تلخي ناشي از شکست و بن بست و ديگر مشکلات فلسطين در عرصه‌هاي مختلف ما را بر آن داشت که بازنگري کلي در اوضاع فلسطين داشته باشيم و مسائل جزئي را که برخي سعي در سرگرم کردن ما به آنها را دارند، کنار بگذاريم.

وي افزود: عمق بحران ناشي از رفتار نادرست يک گروه داخلي در طي سال‌هاي اخير و سرسختي و خيره سري دولت عبري و حمايت همه جانبه طرف آمريکايي از آن ما را بر آن مي‌دارد که بازنگري کلي و ريشه‌اي در تمامي مسائل و امور فلسطين داشته باشيم.

اين رهبر برجسته فلسطيني خاطرنشان کرد: ما در جنبش حماس و ديگر گروه‌هاي مقاومت به همراه تعداد زيادي از شخصيت‌هاي برجسته فلسطيني اين تحولات را نصب العين خود قرار داده و راهکارهاي خود را مورد بررسي قرار مي دهيم و نتايج اين بررسي‌هاي خود را در آينده نزديک به ملت فلسطين که تنها صاحب آرمان و مشروعيت فلسطيني و طرف اصلي تصميم گيري و اتخاذ راهکارهاي جديد است، اعلام خواهيم کرد.

 

خوشحالي از انقلاب هاي مصر و تونس

 

مشعل در بخش ديگري از سخنان خود به انقلاب ملت‌هاي تونس و مصر اشاره کرد و گفت: ما از انقلاب‌هاي بزرگ تونس و مصر خوشحال هستيم و اين دو انقلاب باعث دميده شدن روح در کالبد ما و احياي حيات ما شد و اراده عظيم ملت اين دو کشور را به تصوير کشيد که شاعري متعلق به همان ملت است گفته " اگر روزي ملت عزم زندگي بکند، بايد به جنگ قضا و قدر برود" و شاعر ديگري نيز گفته است که " در آزادي سرخگون با دست‌هاي آغشته به خون به صدا درخواهد آمد."

وي همچنين خاطرنشان کرد: ما اين دو انقلاب بزرگ و تغييرات مهم را به ملت‌هاي دو کشور تونس و مصر تبريک مي گوييم و از خداوند متعال براي شهداي آنها رحمت و براي مجروحان اين دو انقلاب شفاي عاجل را مسالمت مي داريم و اميدواريم که افراد دور از وطن به زودي به شهر و ديار خود بازگشته و بازداشت شدگان در زندان ها در آينده نزديک آزاد شوند.

رئيس دفتر سياسي جنبش حماس بيشتر سخنان خود را بر روي تحولات مصر متمرکز کرده و گفت: انقلاب بزرگ مصر يک انقلاب بي نظير بود و شايد بتوان آن را بزرگترين انقلاب مردمي مسالمت آميز در تاريخ بشريت ناميد. درود مي فرستيم به اين دستان پربرکت ملت مصر اعم از مسلمان و مسيحي که توانستند پستي ها و رذالت ها را از جامعه مصر بزدايند.

وي تصريح کرد: ما از احياي جايگاه واقعي و پيشگامانه مصر خوشحال هستيم. امت علاقه مند به مصري است که هدف و خواستگاه و دوست و دشمن و ماموريت خود را بشناسد و بداند که چه طرف هايي عليه نقش و جايگاه اين کشور و تحول صورت گرفته در آن توطئه مي‌کنند. من اميدوارم که انقلاب مصر اهداف کامل خود را محقق سازد تا ملت مصر از ثمرات آن بهره مند شوند و در کنار آن ساکنان غزه و ملت فلسطين نيز از اين مساله سود ببرند. اين آرزوي قلبي من است که مصر در کنار ديگر کشورهاي منطقه به نماد هدايت و عزت و سربلندي و توليد و توسعه و تمدن سازي تبديل شود.

 

رژيم صهيونيستي سعي در سرقت ميراث ما دارد

 

خالد مشعل در بخش ديگري از سخنان خود خاطر نشان کرد: ميراث ما از عرصه منازعه خارج نيست، هر کسي که ميراث و گذشته اي نداشته باشد، وضعيت حاضي و آينده‌اي نخواهد داشت و "زهر الحنون" همچنان رنگ سرخ خون شهداي فلسطين را با خود به همراه دارد و ما از راه اندازي اين پروژه خرسنديم؛ چرا که ما را به ميراث و هويت و اصالت و تاريخ مان باز مي گرداند.

وي ضمن درود بر مسئولان اين مرکز تاکيد کرد: زماني که شما ميراث فلسطين را احيا کنيد، در واقع ريشه‌هاي استقلال و عزت و عدم وابستگي به بيگانگان را آبياري مي کنيد.. زماني که زنان در کنار مردان اين نقش بزرگ را برعهده بگيرند، مي توانيم نويد پيروزي بدهيم و جامعه فلسطيني با زنان و مردانش همچنان آرمان آزاد سازي فلسطين و حق بازگشت و احقاق حقوق غصب شده و اثبات هويت و اصالت را سرلوحه کار خود قرار مي دهد.

اين رهبر برجسته فلسطين تصريح کرد: جنگ ما جنگ سرزمين و انسان و مقدسات و حق تصميم گيري و استقلال و حاکميت و فرهنگ و تاريخ و هويت و آثار تاريخي و بناهاي باستاني است و "اسرائيل" مي خواهد ميراث ما را نيز مانند سرزمين مان غصب کند.. امروز مرکز الحنون را در دمشق راه اندازي مي کنيم و فردا گل‌هاي آنرا در سرزمين فلسطين خواهيم کاشت.

اگر من و شما خودمان را  اصلاح کنیم ، جامعه درست می شود

svh2005

svh2005
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 18447
محل سکونت : مازندران
دسترسی سریع به انجمن ها