عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

روسيه، مذاكره با ژاپن در خصوص مناقشه ارضي را خواستار شد

روسيه، مذاكره با ژاپن در خصوص مناقشه ارضي را خواستار شد
یک شنبه 1 اسفند 1389  12:21 ب.ظ

وزير امور خارجه روسيه در بيانيه‌اي كه امروز (يكشنبه) منتشر شد اعلام كرد: روسيه اميدوار است ژاپن در مذاكرات براي دستيابي به قرارداد صلح ميان دو كشور به خوبي همكاري داشته باشد.

به گزارش خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، به نقل از خبرگزاري شينهوا، رسانه‌هاي محلي گزارش دادند: يوكيو ادانو، دبير كابينه ژاپن جزاير شمالي مورد مناقشه را با هواپيما مورد بازديد قرار داد.

اين جزاير كه در ژاپن قلمروي شمالي و در روسيه كوريل جنوبي خوانده مي‌شوند مانع انعقاد قرارداد صلح ميان دو كشور از زمان پايان جنگ جهاني دوم شده‌اند.

در بيانيه‌ي وزارت امور خارجه روسيه آمده است: روسيه اميدوار است كه توكيو اين ابهام را كه تنها اذهان عمومي را به خود مشغول مي‌كند، از بين ببرد و تصميم نهايي را براي برقراري روابطي آزاد، آرام و بدون پيش شرط اتخاذ كند.

مسكو پيش از اين يكبار پيشنهاد امضاي يك قرارداد همكاري و دوستي به جاي قرارداد صلح كامل را به توكيو داده بود كه با مخالفت ژاپن مواجه شد.

ديميتري مدودف، رئيس جمهور روسيه نوامبر سال گذشته از جزيره كوناشيري بازديد به عمل آورد و نخستين رهبر روسي بود كه به اين جزاير مورد مناقشه سفر كرد. به دنبال اين اتفاق، ژاپن سفير خود را در اعتراض به اين سفر از مسكو فرا خواند.

 

اگر من و شما خودمان را  اصلاح کنیم ، جامعه درست می شود

svh2005

svh2005
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 18447
محل سکونت : مازندران
دسترسی سریع به انجمن ها