عضویت العربیة English
امام علی علیه السلام: آرزو کوتاه دار، زیرا که عمر کوتاه است و کار نیک کن، زیرا که اندک آن هم بسیار است. غررالحکم، ح 6806

كاپوچينو

كاپوچينو
یک شنبه 1 اسفند 1389  12:26 ب.ظ

مواد لازمبراي هر نفر : 1 قاشق مرباخوري پُر نسكافه(بسته به ليوانتون تا 1 و نيم قاشق مرباخوري هم ميتونين استفاده كنين)، 1 تا 1 و نيم قاشق مرباخوري شكر(يه كمي كمتر از نسكافه شكر نياز دارين)، 1 قاشق مرباخوري آب جوش، شير بسته به گنجايش ليوانتون كه اصولا" كمتر از 1 ليوان براي اين مقدار كافيه.
طرز تهيه: شير رو بذارين روي حرارت ملايم تا به جوش بياد و مراقب باشين تا سر نره.
نسكافه و شكر رو با هم مخلوط كنين و با فشار دادن مخلوط به ديواره ليوانتون دانه هاي خيلي درشت نسكافه رو كمي خرد كنين ولي زياد خودتون رو خسته خرد كردن نسكافه ها نكنين.
حالا آبجوش رو به اين مخلوط اضافه كنين(اگه ابجوش زياد بريزين مخلوط شكر و نسكافه شل ميشه و كارتون سختتر ميشه. اگه هم احساس كردين حالت خميري نداره 3-2 قطره آب جوش ديگه اضافه كنين). بعد از اينكه آبجوش رو اضافه كردين اين مخلوط رو حدود 3 دقيقه بزنين تا از رنگ قهوه اي سوخته به كرم روشن برسه. بعد شير جوش رو بهش اضافه كنين و هم بزنين تا كرم نسكافه اتون به خوبي توش حل بشه.
به همين سادگي، به همين خوشمزگي.

نكته: اگه شيرتون سرد باشه شرمنده اخلاقتون ميشم چون هر چي هم بزنين كفي نمي بينين.
شيرتون رو اگه داغ داغ اضافه كنين با هم زدن دقيقا" كف ميكنه

سر سپرده ام پيشاپيش به نيروئي حاکم بر سرنوشتم و در پر کاهي نيز مي آويزم,پس مرا چيزي نيست تا به حفظ آن بکوشم,مرا انديشه اي نيست پس مي توانم ببينم,پس مي توانم خود را به ياد آرم,جدا و در سبکبالي پيشي مي گيرم از عقاب , تا رسم به رهايي

fabahador

fabahador
کاربر برنزی
تاریخ عضویت : بهمن 1389 
تعداد پست ها : 106
محل سکونت : خراسان رضوي
دسترسی سریع به انجمن ها