عضویت العربیة English
امام علی علیه السلام: آرزو کوتاه دار، زیرا که عمر کوتاه است و کار نیک کن، زیرا که اندک آن هم بسیار است. غررالحکم، ح 6806

سرمربي تيم ملي فوتسال بانوان: با حضور بازيکنان فوتسال در تيم ملي فوتبال و يا بالعکس مخالفم

سرمربي تيم ملي فوتسال بانوان: با حضور بازيکنان فوتسال در تيم ملي فوتبال و يا بالعکس مخالفم
یک شنبه 1 اسفند 1389  12:36 ب.ظ

سرمربي تيم ملي فوتسال بانوان از برگزاري ديدار تدارکاتي با تيم ملي اوکراين خبر داد و گفت: برگزاري ديدارهاي تدارکاتي تجربه بازيکنان را افزايش مي دهد و اين به نفع ملي پوشان خواهد بود.

 

به گزارش ايسنا، شهرزاد مظفر سرمربي تيم ملي فوتسال در گفتگو با سايت فدراسيون فوتبال گفت: تيم ملي فوتسال نياز دارد تا بازيهاي تدارکاتي مختلفي را برگزار کند و تمرينات پشت سر هم بدون برگزاري رقابت اصلا مفيد نخواهد بود. چرا که نمي توان به نقاط منفي و مشکلات بازيکنان پي برد.

 

وي افزود: يکي از مشکلاتي که تيم ملي فوتسال از آن رنج مي برد کمبود بازيهاي برون مرزي است. فوتسال ايران از نيروي مجرب، تجربه و بازيکن خوب بهره مي برد و اگر ديدارهاي تدارکاتي مستمري براي ملي پوشان برگزار شود، بي شک با رفع نقاط ضعف مي توان به آينده درخشان فوتسال بانوان درايران و آسيا اميدوار بود.

 

مظفر در رابطه با ديدار تدارکاتي تيم ملي ايران با اوکراين که طي روزهاي چهارم، ششم و هشتم اسفندماه در تهران برگزار مي شود، گفت: پس از برگزاري ديدار تدارکاتي تيم ملي ايران با تيم قدرتمند روسيه، هدفمان بازي با تيم ملي اوکراين بود تا بازيکنان بتوانند علاوه بر کسب تجربه، مشکلات فني خود را رفع کنند. ما نياز داريم با تيمهايي مانند ايتاليا،اسپانيا و برزيل که از تيم هاي مطرح جهان هستند بازي کنيم تا در شرايط خوب فني و تاکتيکي قرار بگيريم. بازيكنان بايد اعتماد به نفس بالايي کسب کنند تا درمسابقات مهم قدرتمند ظاهر شوند.

 

سرمربي تيم ملي در ادامه بيان کرد: متاسفانه مسابقات آسيايي 2011 که قرار بود به ميزباني کشور قطر برگزار شود به سال 2013 موکول شد و اين امر باعث شد تا در زمانبندي برنامه هاي تيم ملي تغييراتي ايجاد شود. بر همين اساس 2 سال ديگر فرصت داريم تا با جايگزين کردن برنامه هاي مفيد، شرايط مطلوبي را براي تيم ملي فوتسال فراهم کنيم. دردنيا تورنمنتهاي بي نظيري برگزار مي شود و فدراسيون فوتبال همچون گذشته با حمايت خود بايد شرايط را براي تيم ملي به گونه اي فراهم کند که بازيکنان از تجربيات بين المللي بهره ببرند. در واقع اين دو سال فرصت طلايي است که ما تيم ملي فوتسال را به جايگاه بالايي برسانيم.

 

وي در پايان درمورد حضور دو ملي پوش فوتسال در اردوهاي تدارکاتي تيم ملي فوتبال بزرگسالان گفت: به شدت با اين موضوع که بازيکنان فوتسال در تيم ملي فوتبال يا بالعکس حضور داشته باشند، مخالف هستم. معتقدم تيم هاي فوتسال و فوتبال بايد به نيروهاي خود متکي باشند تا شاهد موفقيت تيم ها در عرصه هاي مختلف باشيم. اين رفت و آمدها علاوه بر ضرر زدن به بازيکنان، به رشته فوتسال يا فوتبال نيز ضربه مي زند. اگر بپذيريم که نيروهاي فوتبال بايد از دل ليگ فوتبال و فوتسال از دل ليگ فوتسال انتخاب شوند، چرا که در نهايت شاهد رقابت بازيکنان و انگيزه بالاي آنها براي حضور در مسابقات و تيم ملي خواهيم بود.الان نزديک به 2 سال است که دو بازيکن مورد نظر، فقط فوتسال بازي کردند و حدود 8 ماه است که تمرينات بدنسازي ويژه فوتسال را پشت سر گذاشته اند. من مطمئنم اين دو بازيکن بيشتر از 15 دقيقه براي تيم ملي فوتبال مفيد نخواهند بود و در واقع تمام تمريناتي که در اين مدت انجام داده اند به هدر خواهد رفت.معتقدم مسئولان بايد به فکر رفع اين مشکل باشند تا در آينده فوتبال و فوتسال قوي داشته باشيم.

اگر من و شما خودمان را  اصلاح کنیم ، جامعه درست می شود

svh2005

svh2005
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 18447
محل سکونت : مازندران
دسترسی سریع به انجمن ها