عضویت العربیة English
امام على علیه‌ السلام: حسادت جز زیان و خشمی که موجب سستی قلبت و بیماری بدنت می‌شود، ثمری ندارد. بحارالانوار، ج70، ص256

رييس‌جمهور : سال آينده تقويت و اصلاح پول ملي و اصلاح سيستم بانكي و ماليات ادامه پيدا خواهد كرد

رييس‌جمهور : سال آينده تقويت و اصلاح پول ملي و اصلاح سيستم بانكي و ماليات ادامه پيدا خواهد كرد
یک شنبه 1 اسفند 1389  12:37 ب.ظ

به گزارش خبرنگار سياسي خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، رييس‌جمهور در ادامه‌ي سخنانش همزمان با تقديم لايحه‌ي بودجه‌ي سال 90 به مجلس گفت: در بخش بيمه كارگران براي 2 ميليون نفر در بودجه‌ي سال آينده پيش‌بيني شده است.

احمدي‌نژاد با بيان اين‌كه در بودجه‌ي سال آينده ادامه‌ي تمركززدايي از مركز و تهران و كاهش بار دولت و كاهش تصدي‌گري به روشني ديده شده است، اظهارداشت: نظام تامين اجتماعي به طور كمي و كيفي گسترش خواهد يافت.

وي از ويژگي‌هاي ديگر بودجه‌ي سال آينده را توجه به بهبود فضاي كسب و كار دانست و افزود: چند دستور اساسي در لايحه‌ي بودجه ديده شده كه با كمك شما جلو خواهد رفت و بعضي از مشكلات اساسي مردم به‌خصوص جوانان حل خواهد شد.

احمدي‌نژاد يكي از مهم‌ترين كارهاي پيش‌بيني شده در بودجه‌ي سال آينده را توجه ويژه به بخش كشاورزي دانست و خاطرنشان كرد: امروز در بحث كشاورزي، دو مشكل اساسي داريم؛ يكي شبكه آبياري و يكپارچه‌سازي اراضي، و دوم سيستم آبياري.

رييس‌جمهور ادامه داد: براي اين دو بخش رقمي حدود 6 هزار ميليارد تومان در بودجه پيش‌بيني شده كه با اين رقم طي 5 سال اهداف برنامه محقق خواهد شد. يعني زمين‌هاي آبي كشور سازماندهي خواهد شد و شيوه‌ي آبياري اصلاح مي‌شود. يعني اگر طي 5 سال درست عمل شود و قانون برنامه اجرا شود، سال به سال از مصرف آب در بخش كشاورزي كم مي‌شود و خشكسالي كاهش خواهد يافت.

وي با اشاره به اين‌كه مساله اشتغال در بودجه‌ي سال آينده پيش‌بيني شده است، تصريح كرد: از 40 تا 45 سال قبل، بلكه بيشتر مي‌توان گفت از 49 سال قبل بيكاري هميشه به عنوان يك معضل در برابر جوانان و مردم ما قرار داشته است و همواره پيدا كردن شغل مناسب و دلخواه با تامين مالي مناسب يكي از مشكلات بوده است. به‌خصوص در سال‌هاي اخير كه ورودي به بازار كار به طور جهشي افزايش پيدا كرده است.

احمدي‌نژاد با اشاره به اين‌كه بر اساس برآوردها حدود 2 ميليون و 400 هزار نفر در حال حاضر متقاضي شغل وجود دارد، گفت: با پيش‌بيني‌هايي كه انجام شده تا پايان سال 92 هر سال يك ميليون و 200 هزار نفر اضافه مي‌شود و بعد از سال 92 به 800 هزار نفر كاهش پيدا مي‌كند. پس در اين سه سال بايد كار سنگيني شود تا هم عقب‌ماندگي‌ها و كساني كه در صف هستند مشغول به كار شوند و هم كساني كه وارد بازار كار مي‌شوند.

رييس‌جمهور ادامه داد: امسال تا پايان ماه قبل يك ميليون و 600 هزار اشتغال ايجاد شد و پيش‌بيني شده كه تا پايان سال به يك ميليون و 800 هزار برسد و اگر بخواهيم تا سال 92 به نرخ 2 تا 3 درصد كه نرخ طبيعي در بازار كار است، برسيم، سالانه حدود 2/2 تا 4/2 ميليون شغل بايد در كشور ايجاد شود.

وي با اشاره به اين‌كه منابعي در بودجه به عنوان كمك، يارانه و پشتيباني پيش‌بيني شده است كه البته تكيه اصلي ما براي مابه‌التفاوت شغل مورد نياز به صندوق توسعه‌ي ملي است، تصريح كرد: در صندوق توسعه‌ي ملي كار بسيار خوبي به صورت مشترك انجام شد كه ماندگار است، اما محدوديت ايجاد شده در صندوق، بخش‌هاي وسيعي از اقتصاد را از پشتيباني صندوق محروم مي‌كند؛ از جمله بخش كشاورزي كه اگر بيش از بخش صنعت نيازمند نباشد، حتما كمتر از آن نيست. پس اميدواريم نمايندگان اصلاح كنند و بخش كشاورزي هم بتواند استفاده كند.

احمدي‌نژاد با بيان اين‌كه موضوع ديگر پيش‌بيني شده در لايحه‌ي سال آينده حفظ سرعت توليد مسكن در كشور است، اظهار كرد: مسكن مهر با پشتيباني خوب مجلس، بازار مسكن را بعد از 50 سال كنترل كرد و پله‌هاي افزايشي قيمت مسكن كنترل شد و قيمت‌ها كاهش پيدا كرد.

رييس‌جمهور افزود: در بخش بانكي و تسهيلات مسكن، برنامه‌ريزي‌ها براي شهرهاي بزرگ با 9 درصد سود، مراكز استان‌ها 7 درصد و بقيه شهرها و روستاها 4 درصد يعني به صورت قرض‌الحسنه است كه اين يك اتفاق بزرگ است و كار مشترك مجلس و دولت مي‌باشد و انشاءالله در نيمه‌هاي برنامه‌ي پنجم دغدغه‌ي مسكن به عنوان يك آرزوي دست‌نيافتني از فهرست دغدغه‌هاي مردم حذف شود.

وي موضوع ديگر مطرح در لايحه‌ي بودجه سال 90 را مربوط به مباحث عمراني روستايي دانست و گفت: با بنياد مسكن قرار گذاشتيم 3 هزار ميليارد تومان براي بهسازي روستاها اختصاص دهيم براي 2 تا 3 سال و اگر توانستيم 3 سال دهيم، سالي هزار تا باشد كه براي امسال پيش‌بيني شده است.

احمدي‌نژاد افزود: طي سه سال تمام روستاهاي بالاي 20 خانوار كه مشمول بهسازي هستند توسط بنياد مسكن بهسازي خواهند شد.

رييس‌جمهور ادامه داد: براي عمران روستايي، شهري و حمل و نقل عمومي، همان‌طور كه سال‌هاي قبل بودجه‌ي خوبي تخصيص داده شد، امسال هم پيش‌بيني شده است.

وي گفت: در بودجه توجه شده است كه اولويت را به پروژه‌هايي كه سال 90 تمام مي‌شود بدهيم و هر مقدار اعتبار لازم داشتند، بودجه‌هايي كه مي‌توانستند سال 90 تمام شوند اختصاص داديم.

احمدي‌نژاد با بيان اين‌كه سهم اعتبارات عمراني جهش پيدا كرده است، تصريح كرد: رقم اعتبارات عمراني براي پاسخگويي به تمام طرح‌هاي نيمه‌كاره، مصوب، سفرهاي استاني، غيراستاني افزايش پيدا كرده و بودجه‌ي عمراني 47 هزار و 500 ميليارد تومان است.

رييس‌جمهور اضافه كرد: شما هرچقدر اضافه بگذاريد ما كار مي‌كنيم. يعني بودجه‌هاي مصرفي از خود مجلس، دولت، نهادها را كم كنيم و در بخش عمراني بگذاريم. پس هرچقدر منابع درست تعريف شوند و در بودجه‌ي عمراني قرار گيرند، ما در خدمت هستيم.

وي ادامه داد: از جهت‌گيري‌هاي ديگر بودجه‌ي سال آينده، ادامه‌ي روند كنترل تورم است و خوشبختانه طي سه سال اخير كنترل تورم با مديريت خوبي اعمال خواهد شد ادامه پيدا مي‌كند.

احمدي‌نژاد با اشاره به اين‌كه امروز سوداگري در بخش مسكن، طلا، سكه، خودرو و مايحتاج عمومي به طور مناسبي كنترل شده است، تصريح كرد: منابع به سمت سرمايه‌گذاري حركت كرده است و رشد بسيار خوب شاخص بورس نشانه‌ي توجه عمومي به سرمايه‌گذاري است كه امري مبارك است و انشاءالله سال آينده تقويت و اصلاح پول ملي و اصلاح سيستم بانكي و ماليات ادامه پيدا خواهد كرد.

اگر من و شما خودمان را  اصلاح کنیم ، جامعه درست می شود

svh2005

svh2005
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 18447
محل سکونت : مازندران
دسترسی سریع به انجمن ها