عضویت العربیة English
پیامبر اکرم صلّی الله علیه و آله: نزدیک‌ترین شما به من در روز قیامت، کسانی هستند که در دنیا بیشتر از دیگران بر من صلوات فرستند.

وزير كشور: باقيمانده يارانه بليت مترو طبق روال پرداخت مي‌شود

وزير كشور: باقيمانده يارانه بليت مترو طبق روال پرداخت مي‌شود
یک شنبه 1 اسفند 1389  12:38 ب.ظ

وزير كشور گفت: بخشي از يارانه بليت مترو پرداخت شده و مابقي نيز طبق روال پرداخت خواهد شد.

به گزارش خبرنگار اجتماعي خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، مصطفي محمد نجار در حاشيه نشست مشاوران دستگاه‌هاي اجرايي و مديران كل امور بانوان استانها در جمع خبرنگاران در پاسخ به ايسنا در خصوص انسداد و كنترل مرزها توسط هواپيماهاي بدون سرنشين و تجهيزات مدرن، اظهار كرد: بيش از 8 هزار كيلومتر مرز آبي و زميني در سراسر كشور داريم، لذا با توجه به وجود نقاط مختلف با ويژگي‌هاي خاص نياز است كه از امكانات خاصي در هر نقطه استفاده كنيم.

وي ادامه داد: در برخي نقاط بايد از تجهيزات خاص مثل امكانات مدرن راداري و هواپيماي بدون سرنشين استفاده شود كه كارهاي خوبي در اين زمينه انجام شده است.

وضعيت حجاب و عفاف رو به بهبود است

وزير كشور با اشاره به بحث حجاب و عفاف نيز گفت: پيمايش علمي و مستندي كه از سراسر كشور درباره بحث حجاب و عفاف بعمل آمده، نشان مي‌دهد كه وضعيت رو به بهبود است و در اين راستا ارتقاي فرهنگ عمومي در دستور كار دولت قرار گرفته است كه در دست پيگيري است.

نجار درباره برنامه‌هاي اين نشست نيز اظهار كرد: در اين جلسه برنامه‌هاي حوزه زنان در سراسر كشور مورد بحث و بررسي قرار گرفت و با توجه به مصوبات شوراي اجتماعي زنان از جمله توجه به تعالي خانواده، ازدواج آسان و پايدار، نشاط جوانان و مبارزه با مواد مخدر، بخشي از اين مباحث كه مربوط به حوزه زنان بود مورد بحث و بررسي قرار گرفت.

وي افزود: همچنين مقرر شد تا مشكلات و مسايل اجرايي مابين ستاد وزارت كشور در سطح استانها و شهرستانها مرتفع شود.

وزارت كشور موافق اختصاص يك درصد از بودجه‌ فرهنگ و هنر استانها به بخش زنان است

وي در خصوص نبود ساختار منظم امور زنان و كمبود بودجه در اين حوزه كه بعنوان دو مشكل اساسي در اين نشست مطرح شد، گفت: مشكل ساختار نيست بلكه مقرر شده تا ساختار امور بانوان را گسترش دهند كه اين امر در وزارت كشور انجام مي‌شود.

وزير كشور در پايان خاطرنشان كرد: تقاضاي بانوان اين بود كه يك درصد از بودجه‌ فرهنگ و هنر استانها به بخش زنان اختصاص ‌يابد كه وزارتخانه نيز موافق اين طرح است اما بايد پيشنهاد آن تقديم دولت شود.

اگر من و شما خودمان را  اصلاح کنیم ، جامعه درست می شود

svh2005

svh2005
کاربر طلایی1
تعداد پست ها : 18447
دسترسی سریع به انجمن ها