عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

حميد قاسمي: سازمان تربيت بدني با جديت به دنبال راهكار توسعه معنويت در ورزش است

حميد قاسمي: سازمان تربيت بدني با جديت به دنبال راهكار توسعه معنويت در ورزش است
یک شنبه 1 اسفند 1389  12:40 ب.ظ

معاون ارتباطات،آموزش و امور فرهنگي سازمان تربيت بدني گفت: اين سازمان با جديت به دنبال راهكارهاي توسعه معنويت در ورزش كشور است.

به گزارش گروه دريافت خبر خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا)، حميد قاسمي در ديدار اعضاي ستاد اجرايي كنگره ارتقاي فرهنگ ديني در ورزش با استاندار قم تصريح كرد:‌ در حال حاضر در سازمان تربيت بدني به برقراري ارتباط جدي و نزديك با حوزه نياز جدي داريم تا در كنار اين ارتباط از مباني ديني در ورزش استفاده كنيم.

وي ادامه داد: امروز ورزش در كاهش هزينه‌هاي درماني، بهبود سطح سلامت افراد جامعه و بسياري از مسائل ديگر كه ارتباط مستقيم با سلامت انسان دارد، اثر مفيد و مثبت دارد و در واقع دنيا به مقوله ورزش به عنوان يك سرمايه بزرگ حساب مي‌كند.

قاسمي با بيان اينكه تمام كشورهاي دنيا امروز با جديت در ورزش سرمايه‌گذاري مي‌كنند تاكيد كرد: حوزه علميه به عنوان خاستگاه دين و مذهب جامعه شناخته مي‌شود و برگزاري نخستين كنگره ارتقاي فرهنگ ديني در ورزش با همكاري اين نهاد بزرگ يك نياز اساسي در ورزش كشور است.

معاون ارتباطات، آموزش و امور فرهنگي سازمان تربيت بدني بيان داشت: حتي تلاش ما اين است كه با گسترش همكاري‌ها بين حوزه علميه و سازمان تربيت‌ بدني، دبيرخانه‌ دائمي كنگره ارتقاي فرهنگ ديني در ورزش در قم داير شود و همه ساله شاهد برگزاري اين كنگره تا دست يابي به اهداف مورد نظر باشيم.

وي خاطرنشان كرد: امروزه ورزش زورخانه‌اي ما كمتر مورد توجه قرار گرفته است و اين مهم به دليل اين است كه بين فرهنگ و ورزش فاصله‌اي ايجاد شده است زيرا نتوانسته‌ايم متناسب با شرايط روز از اين ورزش به خوبي براي اهداف فرهنگي استفاده كنيم.

قاسمي با بيان اينكه اخيرا با نگاهي بهتر اين ورزش در حال دستيابي به جايگاه بهتر است، ابراز داشت: معنويت در ورزش يكي از نيازهاي ضروري امروز در ورزش كشور است و نياز داريم با همكاري حوزه علميه با سازمان تربيت بدني در راستاي دست يابي به آن گام برداريم.

وي عنوان داشت: امروزه ديگر ورزش تنها به مسائل جسماني توجه ندارد بلكه به روحيات معنوي نياز مبرم دارد و با برگزاري نخستين كنگره ارتقاي فرهنگ ديني در ورزش سعي كرده‌ايم به دنبال تحقق اين مهم باشيم كه اميدوارم با همكاري حوزه و سازمان تربيت بدني ميسر شود.

نخستين كنگره ارتقاي فرهنگ ديني در ورزش با حضور مدير حوزه‌هاي علميه، رئيس سازمان تربيت بدني، مديران باشگاه‌هاي ورزشي و تيم‌هاي ليگ برتري و بسياري از انديشمندان و پژوهشگران حوزه و ورزش پنجم اسفند ماه در قم برگزار مي‌شود.

اگر من و شما خودمان را  اصلاح کنیم ، جامعه درست می شود

svh2005

svh2005
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 18447
محل سکونت : مازندران
دسترسی سریع به انجمن ها