عضویت العربیة English
امام علی علیه السلام: آرزو کوتاه دار، زیرا که عمر کوتاه است و کار نیک کن، زیرا که اندک آن هم بسیار است. غررالحکم، ح 6806

نخستين همايش علمي و بين‌المللي آمادگي جسماني و ايروبيك برگزار شد

نخستين همايش علمي و بين‌المللي آمادگي جسماني و ايروبيك برگزار شد
یک شنبه 1 اسفند 1389  12:41 ب.ظ

نخستين همايش علمي و بين المللي آمادگي جسماني و ايروبيك با هدف ارائه آخرين يافته هاي علمي، ارتقاء سطح دانش علمي و اجرايي اساتيد، مربيان، ورزشكاران و ترويج علمي آمادگي جسماني، تبادل علمي و عملي مديران واساتيد دانشگاه برگزار شد .

به گزارش ايسنا و به نقل از پايگاه خبري ورزش ايران، اين همايش دو روزه با سخنراني رئيس فدراسيون آمادگي جسماني و ايروبيك و با حضور قاسمي معاون امور فرهنگي و آموزشي سازمان تربيت بدني و سهيلا قاسمي دبير فدراسيون با محوريت پزشكي ورزشي، مديريت ورزشي، فيزيولوژي، رفتار حركتي و روانشناسي ورزشي آغاز به كار كرد.

طي اين همايش 16 كارگاه تخصصي با محوريت طراحي برنامه هاي تمرين قدرتي براي سلامتي، اصول مديريت و برنامه ريزي در باشگاههاي آمادگي جسماني و ايروبيك، نقش آمادگي جسماني و ايروبيك در ارتقاي عوامل روانشناختي، فعاليت بدني، چاقي و كنترل وزن، اصول و مكانيزم هاي استعداد يابي ورزشي، نگرش هاي نوين در حركات اصلاحي ارتباط هاي درماني در آمادگي جسماني و ايروبيك ،طراحي تمرينات استقامتي ويژه براي سلامتي، ارزيابي سندروم متابوليك قبل از ورزش در كلاس هاي ايروبيك، آشنايي با تكنيك هاي ماساژ ورزشي ،نگرش هاي نوين در حركات اصلاحي، عادات زندگي سالم كيفيت زندگي بالا، آشنايي با حركات اصلاحي، روشهاي ارزشيابي در آمادگي جسماني، تغذيه ورزشي و آشنايي با تكنيك هاي ماساژ طي صبح و بعد از ظهر تشكيل شد .

همچنين در اين همايش خانم لطيفا بنت لطيف از كشور مالزي عضو هئيت علمي دانشگاه، جولين پريارد از كشور كانادا استاد دانشگاه سيدني، اندرسون مارك بيل از كشور استراليا استاد دانشگاه ويكتوري، آنا كاترين نل از كشور آفريقاي جنوبي مدرس رشته آمادگي جسماني و ايروبيك ، دكتر جان فردريك نل از كشور آفريقاي جنوبي رئيس فدراسيون آمادگي جسماني و ايروبيك اين كشور، دكتر ماو زينداگ از كشور چين استاد دانشگاه تيسن گوا و دكتر دتلف دامون از كشور آلمان و مدير اجرايي شوراي بين المللي علم و ورزش و تربيت بدني حضور داشته و مطالبي را ارائه كردند.

همچنين مهمترين اهداف اين همايش فرهنگ سازي در حوزه ورزش ، ارتقائ سطح سلامتي، ايجاد شادي و نشاط و جلوگيري از ناهنجاريهاي جسماني و اجتماعي بوده و نگاه تخصصي و علمي به مقوله ورزش در بخش آمادگي جسماني و ايروبيك شده است .

در اين همايش 600 مقاله به دبير خانه ارسال شده بود كه از بين آنها 65 مقاله به صورت سخنراني پذيرفته شده است و 180 مقاله نيز به عنوان پوستر در حاشيه اين كنگره به نمايش در آمد.

اگر من و شما خودمان را  اصلاح کنیم ، جامعه درست می شود

svh2005

svh2005
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 18447
محل سکونت : مازندران
دسترسی سریع به انجمن ها