عضویت العربیة English
امام هادی علیه السلام فرمودند: شیعیان فقط چهار عید دارند: فطر ، قربان ، غدیر و جمعه. بحار الأنوار، ج 98، ص 351

كشف و اهداي 30 موقوفه جديد در چايپاره‌

كشف و اهداي 30 موقوفه جديد در چايپاره‌
یک شنبه 1 اسفند 1389  12:51 ب.ظ

 حجت‌الاسلام‌ حسن پوراكبر پيش از ظهر امروز در همايش وقف كه در محل مجتمع فرهنگي و هنري اين شهرستان برگزار شد، اظهار داشت: اين موقوفات بيش از 10 هزار متر مربع است كه نسبت به سال گذشته 50 درصد افزايش يافته است. 
وي با بيان اينكه بيش از 72 باب مسجد شهري و روستايي در اين شهرستان وجود دارد، گفت: امسال براي ترسيم و باز سازي 10 مسجد بيش از 600 ميليون ريال هزينه شده است. 
امام جمعه چايپاره‌ نيز در اين همايش با اشاره به اهميت وقف در اسلام عنوان كرد: وقف صدقه جاويد و عامل خير دنيا و آخرت است. 
حجت‌الاسلام‌ صفر يوسف‌زاده با بيان اينكه وقف يكي از سنت‌هاي حسنه اسلامي است از مومنان خواست به اين سنت الهي عمل كنند. همچنين دين مبين اسلام به گسترش فرهنگ وقف تأكيد كرده و همواره در طول تاريخ نيز اين مهم مورد توجه بوده است. 
اين مسئول خاطرنشان كرد: انسان‌ها با كمك به ديگران و بخشش قسمتي از مال خود كه به آن نياز ندارند، مي‌توانند زندگي را براي ساير افراد جامعه به ويژه نيازمندان آسان كنند و از آنها حمايت مالي كنند. 
معاون فرهنگي اداره كل اوقاف و امور خيريه استان نيز در اين همايش وقف را چشمه جوشان خيرات و نيكي‌ها اعلام كرد و اذعان داشت: اگر چه جمع و كالبد آدمي فناناپذير است، اما روح او ابدي و جاويدان است و با وقف مي‌توان در كسب ثواب براي روح در اين دنيا تلاش شود. 
حجت‌الاسلام‌ علي حسني با بيان اينكه وقف در سطح جامعه توليد ثروت مي‌كند گفت: با درآمد حاصل از وقف مي‌توان بسياري از مشكلات محرومان‌ را حل كرد. 
وي به جهت‌دهي صحيح وقف نيز تأكيد و خاطرنشان كرد: واقفان‌ بايد بر طبق نياز جامعه وقف كنند. 

10750403264581828474.jpg

ayoub12

ayoub12
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 18320
محل سکونت : خوزستان
دسترسی سریع به انجمن ها