عضویت العربیة English
امام هادی علیه السلام فرمودند: شیعیان فقط چهار عید دارند: فطر ، قربان ، غدیر و جمعه. بحار الأنوار، ج 98، ص 351

جايگاه درس اقتصاد در نظام آموزشي مطلوب نيست

جايگاه درس اقتصاد در نظام آموزشي مطلوب نيست
یک شنبه 1 اسفند 1389  12:53 ب.ظ

 ناصر ذاكري ظهر امروز در حاشيه گردهمايي مسئولان گروه‌هاي آموزشي سراسر كشور در بندرعباس، اظهار داشت: اگر مقوله اقتصاد و دانش آن لازمه زندگي بشري است بايد متناسب با آن نيز در نظام آموزشي كشور به اين مهم پرداخته و توجه كافي به آن مبذول شود. 
وي تصريح كرد: هم اكنون فقط يك جلد كتاب اقتصاد در پايه دوم انساني در مقطع متوسطه تدريس مي‌شود در حالي كه پيشتر اين ميزان چهار جلد بوده است. 
به گفته عضو شوراي تأليف درس اقتصادي نياز به فراگيري دانش اقتصادي در دنيايي كنوني كه اقتصاد در همه شئون زندگي نقش محوري دارد بايد جايگاه واقعي خود را در نظام آموزشي كشور پيدا كند تا حداقل اطلاعات مورد نياز جامعه در مدارس به دانش‌آموزان ارائه شود. 
ذاكري با بيان اينكه نياز به فراگيري دانش اقتصادي كمتر از فراگيري علوم ديگر از جمله بهداشت و سلامتي نيست، خاطرنشان كرد: براي اينكه جامعه سالم و پويايي داشته باشيم بايد آگاهي‌هاي لازم را به مردم ارائه دهيم تا با مشاركت فعال و سازنده خود امور جاري را مديريت كنند. 
وي اضافه كرد: دانش اقتصاد در طول چند دهه گذشته در حوزه‌هايي گسترش يافته كه در اكثر رشته‌هاي علمي مورد توجه و استفاده است. 
اين مسئول ادامه داد: مسائلي كه در اقتصاد مطرح مي‌شود به معناي فراگيري و عظمتي است كه علم اقتصاد در همه بخش‌ها دارد از جمله محيط زيست و اقتصاد، آموزش و پرورش و اقتصاد و حتي اقتصاد جرم و جنايت. 
ذاكري در ادامه وظيفه كميته تأليف درس اقتصاد را ارائه اطلاعات پايه عنوان كرد و افزود: اگر چه ارائه اطلاعات لازم در علم اقتصاد از ظرفيت يك كتاب درسي در دوره متوسطه خارج است اما تلاش كرده‌ايم تعاريف درست و كاربردي علم اقتصاد را ارائه كرده و در خصوص سياست‌هاي اقتصادي بحث كنيم. 
به گفته وي، اينكه چه عواملي سبب توسعه مي‌شود، مشكل عدم پيشرفت چيست و... در تأليف اين درس مورد امعان نظر بوده است هر چند كه اذعان داريم بسيار محدود و نيازمند تعدد كتب مرتبط است. 
اين عضو شوراي سه نفره تأليف درس اقتصاد همچنين با تاكيد بر اينكه تأليف اين درس از نگاه سياسي مصون است، بيان داشت: آنچه كه در اين كتاب ارائه شده است تبيين سياست‌هاي كلي علم اقتصاد و مسائل روزمره است كه فارغ از هر نوع نگاهي تاليف شده است. 

10750403264581828474.jpg

ayoub12

ayoub12
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 18320
محل سکونت : خوزستان
دسترسی سریع به انجمن ها