عضویت العربیة English
امام علی علیه السلام: آرزو کوتاه دار، زیرا که عمر کوتاه است و کار نیک کن، زیرا که اندک آن هم بسیار است. غررالحکم، ح 6806

احتمال تصويب بودجه قبل از پايان سال قوت گرفت

احتمال تصويب بودجه قبل از پايان سال قوت گرفت
یک شنبه 1 اسفند 1389  12:56 ب.ظ

 محمود احمدي‌نژاد ظهر امروز لايحه بودجه سال 90 را تقديم مجلس كرد. 
اين لايحه 176 هزار ميليارد توماني نسبت به سال گذشته 50 درصد رشد دارد. 
پس از توضيحات احمدي‌نژاد، لاريجاني از نمايندگان خواست به دليل كمي‌ وقت كار خود را سريعتر شروع كنند تا كار بررسي و تصويب آن زودتر به پايان برسد. 
وي همچنين از كميسيون‌هاي تخصصي خواست كه كار بررسي بودجه را همزمان با نمايندگان حداكثر تا 12 روز انجام دهند و كميسيون تلفيق هم كار خود را زودتر شروع كند. 
لاريحاني همچنين پيشنهاد داد كه امروز متن بودجه در اختيار نمايندگان قرار بگيرد تا آنها بتوانند در فرصت كمي به مطالعه و بررسي لايحه بودجه بپردازند.
از طرفي رئيس جمهور نيز در صحن علني مجلس اعلام كرد كه كار رسيدگي به لايحه بودجه آسان شده است؛ چرا كه بودجه با برنامه و سياست‌ها تطبيق دارد و زمان كمتري از نمايندگان را خواهد گرفت. 
به گزارش فارس، براساس قانون نمايندگان 10 روز فرصت دارند تا لايحه را خوانده و نظرات خود را به كميسيون‌هاي تخصصي ارائه دهند و پس از آن كميسيون‌هاي تخصصي 15 روز زمان دارند تا آن را بررسي كرده و به كميسيون تلفيق تحويل دهند. 
كميسيون تلفيق هم 10 روز زمان دارد تا آن را براي بررسي و تصويب به صحن علني آماده كند با اين حساب تا قبل از ارسال به صحن 35 روز زمان نياز است كه روي كاغذ باتوجه زمان باقي‌مانده تا پايان سال بودجه تصويب نخواهد شد. 
اما اگر با فرمول لاريجاني كار پيش رود و كميسيون‌هاي تخصصي كارشان را همزمان با نمايندگان شروع كنند و حداكثر 12 روزه به اتمام برسانند به اين صورت حداقل 13 روز در زمان صرفه‌جويي شده است. 
با اين اوصاف و باتوجه به صحبت‌هاي لاريجاني احتمال اينكه لايحه تا قبل از سال بررسي و تصويب شود تقويت شده و باوجود اينكه بيشتر نمايندگان تصويب بودجه را تا قبل از عيد بعيد مي‌دانستند اما با صحبت‌هاي لاريحاني ممكن است اين پيش‌بيني‌ها محقق نشود. 

10750403264581828474.jpg

ayoub12

ayoub12
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 18320
محل سکونت : خوزستان
دسترسی سریع به انجمن ها