عضویت العربیة English
امام علی علیه السلام: آرزو کوتاه دار، زیرا که عمر کوتاه است و کار نیک کن، زیرا که اندک آن هم بسیار است. غررالحکم، ح 6806

غرب بايد رويكردش را در قبال مبارزه با موادمخدر تغيير دهد

غرب بايد رويكردش را در قبال مبارزه با موادمخدر تغيير دهد
یک شنبه 1 اسفند 1389  12:57 ب.ظ

 مصطفي محمدنجار در اين ديدار با تاكيد مجدد بر پرداخت هزينه انساني و مالي فراوان جمهوري اسلامي ايران در مبارزه با پديده موادمخدر گفت: ايران با صرف هزينه‌هاي بسيار مانع از ورود موادمخدر به سمت غرب مي‌شود و در اين راه تاكنون بيش از 3700 شهيد و 11هزار جانباز تقديم كرده است. 

وزير كشور تاكيد كرد: دنيا بايد جايگاه جمهوري اسلامي ايران را در اين مبارزه همه‌جانبه با موادمخدر بشناسد و تلاش‌ها و اقداماتي كه ايران در اين راه انجام مي‌دهد براي همگان تعريف شود و اين امر بايد به‌وسيله كشورهاي اروپايي و گروه ميني دوبلين و دفتر مقابله با جرم و موادمخدر سازمان ملل (UNODC) صورت پذيرد. 

محمدنجار با اشاره به ناكافي بودن فعاليت‌هاي اروپا و غرب در مبارزه باموادمخدر بيان داشت: بايد رويكردها را در اين زمينه تغيير بدهيد و مشاركت جدي و عملي در كنار ايران داشته باشيد تا به نتيجه مطلوب برسيم. جمهوري اسلامي ايران از تمام كشورهاي غربي و همچنين UNODC مي‌خواهد در اين امر در كنار ايران باشند. 

وي به كمك‌هاي اندك 10ميليون دلاري كشورهاي ميني دوبلين و UNODC براي مبارزه با موادمخدر به ايران اشاره و تاكيد كرد: جمهوري اسلامي ايران تاكنون فقط 700 ميليون دلار براي بستن مرزهاي شرقي كشور هزينه كرده است. 

وزير كشور و دبيركل ستاد ادامه داد: فعاليتي كه در حوزه مبارزه همه‌جانبه با موادمخدر انجام مي‌شود يك وظيفه انساني، ديني و عرفي است و غرب نبايد به بهانه‌هاي واهي سياسي مانع انجام اين فعاليت‌ها شود زيرا اين مبارزه به نفع تمامي مردم جهان بدون توجه به مليت‌ و مذهب‌شان است. 

وي به راه‌اندازي مراكز درمان، نگهداري و كاهش آسيب به جاي استفاده از زندان براي مجرمان موادمخدر اشاره كرد و افزود: ايران اقدامات بسيار خوبي در زمينه‌هاي مختلف درمان، پيشگيري، كاهش تقاضا و مقابله با عرضه انجام داده است. 

محمدنجار ادامه داد: طبق قانون جديد مبارزه با موادمخدر معتاد مجرم نيست بلكه بيمار است و براي درمان به مراكز درماني دولتي يا بخش خصوصي معرفي مي شود و مادامي كه تحت درمان است از تعقيب مصون است. 

در ادامه اين ديدار برنارد اربال، سفير كشور آلمان و رئيس گروه ميني دوبلين با بيان اينكه يك كشور به تنهايي نمي‌تواند مبارزه با موادمخدر را پيش ببرد گفت: اين يك معضل جهاني است و بيشترين ضربه را نيز ايران از اين بابت متحمل مي‌شود. 

اربال با ابراز تمايل به داشتن ارتباطي عميق‌تر با ستاد مبارزه با موادمخدر براي حصول به دستاوردهاي بيشتر ادامه داد: محورهاي "پيشگيري "، "درمان و بازپروري "، "كنترل HIV و بيماري ايدز "، "مبارزه با عرضه و كنترل موادمخدر " و "مجازات‌هاي جايگزين زندان " از جمله مقوله‌هايي است كه با همكاري و تعامل مي‌توان از تجربيات طرفين در آنها استفاده كرد. 

10750403264581828474.jpg

ayoub12

ayoub12
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 18320
محل سکونت : خوزستان
دسترسی سریع به انجمن ها