عضویت العربیة English
پیامبر اکرم صلّی الله علیه و آله: هر که حسین را دوست بدارد، خداوند دوستدار او است. بحارالأنوار، ج43، ص261

غرب بايد رويكردش را در قبال مبارزه با موادمخدر تغيير دهد

غرب بايد رويكردش را در قبال مبارزه با موادمخدر تغيير دهد
یک شنبه 1 اسفند 1389  12:57 ب.ظ

 مصطفي محمدنجار در اين ديدار با تاكيد مجدد بر پرداخت هزينه انساني و مالي فراوان جمهوري اسلامي ايران در مبارزه با پديده موادمخدر گفت: ايران با صرف هزينه‌هاي بسيار مانع از ورود موادمخدر به سمت غرب مي‌شود و در اين راه تاكنون بيش از 3700 شهيد و 11هزار جانباز تقديم كرده است. 

وزير كشور تاكيد كرد: دنيا بايد جايگاه جمهوري اسلامي ايران را در اين مبارزه همه‌جانبه با موادمخدر بشناسد و تلاش‌ها و اقداماتي كه ايران در اين راه انجام مي‌دهد براي همگان تعريف شود و اين امر بايد به‌وسيله كشورهاي اروپايي و گروه ميني دوبلين و دفتر مقابله با جرم و موادمخدر سازمان ملل (UNODC) صورت پذيرد. 

محمدنجار با اشاره به ناكافي بودن فعاليت‌هاي اروپا و غرب در مبارزه باموادمخدر بيان داشت: بايد رويكردها را در اين زمينه تغيير بدهيد و مشاركت جدي و عملي در كنار ايران داشته باشيد تا به نتيجه مطلوب برسيم. جمهوري اسلامي ايران از تمام كشورهاي غربي و همچنين UNODC مي‌خواهد در اين امر در كنار ايران باشند. 

وي به كمك‌هاي اندك 10ميليون دلاري كشورهاي ميني دوبلين و UNODC براي مبارزه با موادمخدر به ايران اشاره و تاكيد كرد: جمهوري اسلامي ايران تاكنون فقط 700 ميليون دلار براي بستن مرزهاي شرقي كشور هزينه كرده است. 

وزير كشور و دبيركل ستاد ادامه داد: فعاليتي كه در حوزه مبارزه همه‌جانبه با موادمخدر انجام مي‌شود يك وظيفه انساني، ديني و عرفي است و غرب نبايد به بهانه‌هاي واهي سياسي مانع انجام اين فعاليت‌ها شود زيرا اين مبارزه به نفع تمامي مردم جهان بدون توجه به مليت‌ و مذهب‌شان است. 

وي به راه‌اندازي مراكز درمان، نگهداري و كاهش آسيب به جاي استفاده از زندان براي مجرمان موادمخدر اشاره كرد و افزود: ايران اقدامات بسيار خوبي در زمينه‌هاي مختلف درمان، پيشگيري، كاهش تقاضا و مقابله با عرضه انجام داده است. 

محمدنجار ادامه داد: طبق قانون جديد مبارزه با موادمخدر معتاد مجرم نيست بلكه بيمار است و براي درمان به مراكز درماني دولتي يا بخش خصوصي معرفي مي شود و مادامي كه تحت درمان است از تعقيب مصون است. 

در ادامه اين ديدار برنارد اربال، سفير كشور آلمان و رئيس گروه ميني دوبلين با بيان اينكه يك كشور به تنهايي نمي‌تواند مبارزه با موادمخدر را پيش ببرد گفت: اين يك معضل جهاني است و بيشترين ضربه را نيز ايران از اين بابت متحمل مي‌شود. 

اربال با ابراز تمايل به داشتن ارتباطي عميق‌تر با ستاد مبارزه با موادمخدر براي حصول به دستاوردهاي بيشتر ادامه داد: محورهاي "پيشگيري "، "درمان و بازپروري "، "كنترل HIV و بيماري ايدز "، "مبارزه با عرضه و كنترل موادمخدر " و "مجازات‌هاي جايگزين زندان " از جمله مقوله‌هايي است كه با همكاري و تعامل مي‌توان از تجربيات طرفين در آنها استفاده كرد. 

10750403264581828474.jpg

ayoub12

ayoub12
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 18320
محل سکونت : خوزستان
دسترسی سریع به انجمن ها