عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

25 بهمن بستري بود براي اميد استكبار، نفوذ نفاق و رخنه دشمنان

25 بهمن بستري بود براي اميد استكبار، نفوذ نفاق و رخنه دشمنان
یک شنبه 1 اسفند 1389  12:58 ب.ظ

 محمد عطريانفر از فعالان سياسي شاخص اصلاح‌طلب طي يادداشتي كه براي خبرگزاري فارس ارسال كرده، به تحليل اتفاقات 25 بهمن پرداخته است. 

متن كامل يادداشت عطريانفر به شرح ذيل است: 
بسم‌الله الرحمن الرحيم 
"تعالو الي كلمه سواء بيننا و بينكم ان لا نعبدالا الله و لا نشرك به شيئاً " 
رمز پيروزي و ماندگاري مكتب رسول خدا (ص) آنگونه كه منطق ايماني و عقلي ما حكم مي‌كند و مضامين روايات مأثوره و احاديث، آن را تأييد مي‌نمايد، "كلمه توحيد و وحدت كلمه " بوده است. 

انقلابات الهي و جنبش‌هاي توحيدي عموماً در روند حركت خويش، هر آنجا كه صادقانه و صميمانه بر اين رمز شگفت‌انگيز، وفادار مانده‌اند، بي‌هيچ دغدغه و دل نگراني، به اهداف معنوي و مادي خويش دست يافته‌اند. و از آن جمله است انقلاب اسلامي ايران، كه از آغاز، سرچشمه‌اي جز زلال انديشه و آرمان و تأكيد بر معيارهاي اسلام ناب در روند حركت و خيزش خود نداشته است. و "رهبراني دلير و هوشمند و زمان‌شناس " با پايمردي و اعتقاد راسخ، طلايه‌دار تداوم حيات معنوي جامعه و مردم خويش بوده‌اند. 

تاريخ 32 ساله انقلاب ايران، در فراز و فرودهاي بسيار، مشحون از ابتلائات و آزمايش‌هاي الهي و تاريخي بوده است و چه زيبا اين ملت قهرمان و صبور از عمق حوادث جاريه زمان سرافراز بيرون آمده و لحظه‌اي ديده و دل از آرمان و منشاء نوراني نظام خويش برنداشته است. اين توفيق و عزت و اقتدار مرهون همان رمز ماندگار وحدت، و وامدار اصولي است كه امام راحل سلام‌الله عليه، به تأسي از جد بزرگوارش ما را به سوي آن فرا خوانده است و با تأكيد فراوان به نسل‌هاي آتي توصيه كرد تا با ايمان راسخ و التزام به وحدت، از استقلال و آزادي و استقرار نظام اسلامي خويش صيانت كنند و دست از اين "حقيقت شريف " برندارند. 

در آخرين حلقه از حوادث و فتنه‌هاي زمانه در اين روزگار، بيائيم بار ديگر، هم اقشار و گروهها و جريانات سياسي و شخصيت‌هاي دلسوز، به عمق اخلاص مردم و امام و رهبري و پيشوايان بر حق اين نظام چنگ زنيم و از افراط‌ها بپرهيزيم. 

و در اوج شرف و شكوه هفته وحدت كه به مباركي نام و ولادت پرافتخار رسول خدا (ص)، ايام همبستگي و همراهي و همسوئي است، چشم‌ها را از "غبار فتنه زمانه " بشوئيم و آينده نظام و ساخت سياسي، اعتقادي ايران اسلامي را از منظر فراخ وحدت و همگرائي و "رواداري رهبري نظام " بنگريم، دست از خودخواهي‌ها برداريم و خودخواه شويم، كه در خداطلبي و حقيقت‌جوئي منافع اسم گروهها و جريانات، منطقي‌تر و موسع‌تر قابل تأمين است. "ولوانهم آمنوا واتقوا لفتحنا عليهم بركات من السماء ... " 

22 بهمن آئينه تمام نماي وحدت همه اقشار ملت بود و 25 بهمن دعوتي بود به سوي افتراق‌ها و دو دستگي‌ها. 

22 بهمن 89 پاياني بود بر همه اختلاف‌ها و جدايي‌ها و 25 بهمن آغازي بود بر تجديد سوءتفاهم‌ها و گسست الفت‌ها و پيمان‌شكني‌ها. 

22 بهمن دعوتي بود به سوي خدا و ايمان و آرمان و انقلاب خميني كبير و 25 بهمن پيامي بود به سوي خودخواهي‌ها و تفرقه‌ها و دشمن‌تراشي‌ها. 

22 بهمن تصوير روشني بود از اقتدار ملي و عزت اسلامي و شكست هيمنه دشمن و 25 بهمن بستري بود براي اميد استكبار و نفوذ نفاق و رخنه مخالفان نظام. 

22 بهمن نقطه آغازي بود براي هم‌افزائي‌ها و رويش‌ها و زايش‌ها، 25 بهمن عرصه‌اي بود براي ترميم ريزشها و فرصت‌سوزي‌ها. 

همفكران و هم‌انديشان! هنوز دلهاي ما مخاطب اين پيام نوراني است كه 
"تلك الدارالاخره نجعلها للذين لايريدون علواً في الارض و لاف دا و العاقبة للمتقين " 
آنهم از طريقي كه رسول خدا ما را به آن هدايت كرده است: اذالتبست علكيم الفتن لقطع الليل اعظم فعليكم بالقرآن 

10750403264581828474.jpg

ayoub12

ayoub12
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 18320
محل سکونت : خوزستان
دسترسی سریع به انجمن ها