عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

وضعيت حجاب در كشور طبق آمار مستند رو به بهبود است

وضعيت حجاب در كشور طبق آمار مستند رو به بهبود است
یک شنبه 1 اسفند 1389  01:02 ب.ظ

 مصطفي محمدنجار در سومين نشست سراسري مشاوران استانداران و مديران كل دفاتر امور بانوان استانداري‌ها كه امروز در تالار وزارت كشور برگزار شد، در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در اين همايش مسئولان امور بانوان و خانواده سراسر كشور حضور داشتند و برنامه‌هايي را كه بايد در حوزه زنان در سراسر كشور انجام شود، مرور كرديم. 

وي در ادامه افزود: با توجه به مصوبات شوراي اجتماعي كشور، هفت محور تخصصي از جمله توجه به تعالي خانواده، ازدواج آسان و پايدار،‌ نشاط جوانان و مبارزه با مواد مخدر طراحي شده كه بخشي از اين فعاليت‌ها مربوط به حوزه زنان است. 

وزير كشور با بيان اينكه در همايش امروز، مشكلات و مسائل اجرايي وزارت كشور در سطح ستاد و صف در استان‌ها و شهرستان‌ها بررسي و تصميمات لازم براي حل آنها اتخاذ شد، عنوان كرد: در اين جلسه، گسترش ساختار مراكز امور زنان در استانداري‌ها و اختصاص يك درصد از بودجه كارگروه فرهنگ و هنر استان‌ها به بخش زنان مورد تأكيد قرار گرفت كه اين موارد بايد بررسي شوند. 

نجار ادامه داد: در كشور بيش از 8 هزار كيلومتر مرز زميني و آبي داريم كه براي حفاظت از آن نيازمند تجهيزات خاصي هستيم و در برخي نقاط از اين تجهيزات خاص مانند امكانات مدرن راداري و هواپيماهاي بدون سرنشين بايد استفاده شود كه كارهاي خوبي در اين زمينه انجام شده است. 

وي در پاسخ به پرسشي در زمينه اختصاص يارانه بليت مترو به منظور جلوگيري از افزايش قيمت بليت مترو تصريح كرد: بخشي از يارانه بليت مترو پرداخت شده است و مابقي نيز به تدريج پرداخت مي‌شود. 

وزير كشور اضافه كرد: براساس پيمايش‌هاي علمي و مستند در سراسر كشور به اين نتيجه رسيديم كه وضعيت حجاب در كشور رو به بهبود است همچنين ارتقاء فرهنگ عمومي در اين زمينه جزء اولويت‌هاي دولت است. 

10750403264581828474.jpg

ayoub12

ayoub12
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 18320
محل سکونت : خوزستان
دسترسی سریع به انجمن ها