عضویت العربیة English
پیامبر اکرم صلّی‌الله‎علیه‎‌وآله: خداوند از شنونده قرآن سختی‎های دنیا را برمی‌دارد و از قاریی آن گرفتاری‎های آخرت را. وسائل الشیعه ج2 ص831

صابر: انرژي، ‌تزانزيت و كشاورزي از زمينه‌هاي همكاري بين ايران و گرجستان است

صابر: انرژي، ‌تزانزيت و كشاورزي از زمينه‌هاي همكاري بين ايران و گرجستان است
یک شنبه 1 اسفند 1389  01:03 ب.ظ

 مجيد صمدزاده صابر سفير ايران در گرجستان طي سخناني در سمينار بين‌المللي گرجستان؛ تجارب پيشين، چشم‌انداز فرارو كه امروز (يكشنبه) در دانشگاه تهران برگزار شد، با اشاره به اشتراكات فراوان بين ايران و گرجستان گفت: به رغم تمام اين اشتراكات دو اختلاف ظاهري وجود دارد كه يكي دين و ديگري زبان است كه در همين دو اختلاف ظاهري نيز يك دنيا اشتراك وجود دارد. 
وي همچنين به وجود بسياري لغات مشترك بين زبان گرجي و فارسي اشاره كرد. 
سفير ايران در گرجستان افزود: روابط دو كشور به گونه‌اي بوده كه دو وزير خارجه در آخرين ملاقات خود بدون توافق و اطلاع قبلي از واژه جهش در روابط استفاده كردند. 
صابر، لغو رواديد، سهولت رفت و آمد، پرواز مستقيم، افتتاح سركنسولگري در گرجستان، امضاي اسناد و تفاهم‌نامه‌هاي اخير طي ماه‌هاي گذشته را از مهمترين تحولات بين دو كشور دانست و اظهار داشت: انرژي، برق، ترانزيت، حمل و نقل و كشاورزي از زمينه‌هاي مهم همكاري بين دو كشور است كه توافقات خوبي نيز در اين زمينه‌ها صورت گرفته است. 
وي تشكيل كميته‌هاي مشورتي، سياسي، حقوقي و كنسولي در ديدار وزراي خارجه دو كشور را از ديگر موارد مهم تفاهمات دانست و گفت: هيچ رويداد فرهنگي، ورزشي و علمي بين‌المللي بين دو كشور هنوز رخ نداده است. 
سفير ايران در گرجستان با بيان اينكه تلاش داريم ايراني‌ها و گرجي‌ها سر سفره خود حضور دو كشور را احساس كنند، افزود: گرجي‌ها گاز ايران را در برهه‌هاي مهم و حساس گرمي‌بخش خانه‌هاي خود مي‌دانستند و امروز نيز در بخش دامداري و صادرات گرجستان به ايران، ايراني‌ها در سفره خود توليدات گرجي‌ها را كه گوشت دام مي‌باشد، مشاهده مي‌كنند.

10750403264581828474.jpg

ayoub12

ayoub12
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 18320
محل سکونت : خوزستان
دسترسی سریع به انجمن ها