عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

مهرورزي از رازهاي توفيق پيامبر (ص) در مديريت اجتماعي بود

مهرورزي از رازهاي توفيق پيامبر (ص) در مديريت اجتماعي بود
یک شنبه 1 اسفند 1389  01:04 ب.ظ

 حجت‌الاسلام محمد شمس‌الدين امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در بيرجند به مناسبت ولادت حضرت محمد(ص) و امام صادق(ع) اظهار داشت: يكي از رازهاي توفيق پيامبر در مديريت اجتماعي مهرورزي، محبت و عطوفت ايشان بوده است. 
وي با بيان اينكه در قرآن كريم بر محبت و مهرورزي اشاره شده است، افزود: يكي از راهكارهاي پيامبر در جذب جامعه جاهلي و حوزه مديريت اجتماعي بحث محبت و عطوفت بوده است كه محبت در سيره رسول اكرم جايگاه ويژه‌اي دارد. 

*كار و اخلاق پيامبر در جامعه معجزه كرده است 
امام جمعه بشرويه ادامه داد: پيامبر بعثت خود را در مسير تعالي و سعادت جامعه دانسته است كه كار و اخلاق پيامبر در جامعه معجزه كرده است. 
شمس‌الدين با اشاره به سوره يوسف نيز بيان داشت: در قرآن كريم مبني بر محبت توسط انبياي الهي آيات فراواني نازل شده است كه از جمله آن مي‌توان به داستان يوسف و برادرانش اشاره كرد. 
وي گفت: جايگاه انبياي الهي در راستاي جذب مردم در مسير تعالي و بندگي الهي اخلاق و محبت بوده است كه نشان مي‌دهد انسان بايد با الگوگيري از پيامبر اخلاق داشته و در مسير دين حركت كند. 

*عطوفت پيامبر سبب گرايش افراد به اسلام و ترويج فرهنگ اخلاق‌مداري شده است 
امام جمعه بشرويه افزود: فتنه‌گري در زمان پيامبر نيز در بين قبايل وجود داشته است كه پيامبر با عطوفت خود و بخشش افراد فتنه‌گر سبب گرايش آنها به اسلام و ترويج فرهنگ اخلاق‌مداري شد. 
شمس‌الدين با اشاره به راهكارهاي ترويج اخلاق نبوي و فرهنگ اخلاق‌مداري در جامعه تصريح كرد: جامعه ما مديريتي است و مردم از مديران خود الگو مي‌گيرند لذا بايد مديران از اخلاق و سيره پيامبر برخوردار شوند. 
وي افزود: حركات فتنه‌گران بر اثر پيروي از شيطان است كه بايد ملت متحد و تشكيل شده از اخلاق اولياي الهي در راستاي سركوب آنان منسجم‌تر از گذشته اقدام كنند. 

10750403264581828474.jpg

ayoub12

ayoub12
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 18320
محل سکونت : خوزستان
دسترسی سریع به انجمن ها