عضویت العربیة English
امام علی علیه السلام: آرزو کوتاه دار، زیرا که عمر کوتاه است و کار نیک کن، زیرا که اندک آن هم بسیار است. غررالحکم، ح 6806

مظفر: تيم‌هاي فوتبال و فوتسال بايد بر نيروهاي خود متكي باشند

مظفر: تيم‌هاي فوتبال و فوتسال بايد بر نيروهاي خود متكي باشند
یک شنبه 1 اسفند 1389  01:05 ب.ظ

 شهرزاد مظفر در مورد شرايط تيم ملي فوتسال اظهار داشت: تيم ملي فوتسال نياز دارد تا بازي هاي تداركاتي مختلفي را برگزار كند و تمرينات پشت سر هم بدون برگزاري رقابت اصلا مفيد نخواهد بود چرا كه نمي توان به نقاط منفي و مشكلات بازيكنان پي برد. 
وي افزود: يكي از مشكلاتي كه تيم ملي فوتسال از آن رنج مي برد كمبود بازي هاي برون مرزي است. فوتسال ايران از نيروي مجرب،تجربه و بازيكن خوب بهره مي برد و اگر ديدارهاي تداركاتي مستمري براي ملي پوشان برگزار شود، بي شك با رفع نقاط ضعف مي توان به آينده درخشان فوتسال بانوان در ايران و آسيا اميدوار بود. 

مظفر در خصوص ديدار تداركاتي تيم ملي ايران با اوكراين كه طي روزهاي چهارم،ششم و هشتم اسفندماه در تهران برگزار مي شود گفت:پس از برگزاري ديدار تداركاتي تيم ملي ايران با تيم قدرتمند روسيه ،هدفمان بازي با تيم ملي اوكراين بود تا بازيكنان بتوانند علاوه بر كسب تجربه،مشكلات فني خود را رفع كنند.ما نياز داريم با تيم هايي مانند ايتاليا،اسپانيا و برزيل كه از تيم هاي مطرح جهان هستند بازي كنيم تا در شرايط خوب فني و تاكتيكي قرار بگيريم.بچه ها بايد اعتماد به نفس بالايي كسب كنند تا در مسابقات مهم قدرتمند ظاهر شوند. 
سرمربي تيم ملي در ادامه گفت:متاسفانه مسابقات آسيايي 2011 كه قرار بود به ميزباني كشور قطر برگزار شود به سال 2013 موكول شد و اين امر باعث شد تا در زمانبندي برنامه هاي تيم ملي ،تغييراتي ايجاد شود.بر همين اساس 2 سال ديگر فرصت داريم تا با جايگزين كردن برنامه هاي مفيد ،شرايط مطلوبي را براي تيم ملي فوتسال فراهم كنيم. در دنيا تورنمنت هاي بي نظيري برگزار مي شود و فدراسيون فوتبال همچون گذشته با حمايت خود شرايط را براي تيم تيم به گونه اي بايد فراهم كند كه بازيكنان از تجربيات بين المللي بهره ببرند.در واقع اين دو سال فرصت طلايي است كه ما تيم ملي فوتسال را به جايگاه بالايي برسانيم . 

وي در پايان در خصوص حضور دو ملي پوش فوتسال در اردوهاي تداركاتي تيم ملي فوتبال بزرگسالان گفت: به شدت با اين موضوع كه بازيكنان فوتسال در تيم ملي فوتبال يا بالعكس حضور داشته باشند ،مخالف هستم.معتقدم تيم هاي فوتسال و فوتبال بايد به نيرو هاي خود متكي باشند تا شاهد موفقيت تيم ها در عرصه هاي مختلف باشيم.اين رفت و آمد ها علاوه بر ضرر زدن به بازيكنان،به رشته فوتسال يا فوتبال نيز ضربه مي زند.اگر بپذيريم كه نيروهاي فوتبال بايد از دل ليگ فوتبال و فوتسال از دل ليگ فوتسال انختاب شوند،چرا كه در نهايت شاهد رقابت بازيكنان و انگيزه بالاي آنها براي حضور در مسابقات و تيم ملي خواهيم بود.الان نزديك به 2 سال است كه دو بازيكن مورد نظر، فقط فوتسال بازي كردند و حدود 8 ماه است كه تمرينات بدنسازي ويژه فوتسال را پشت سر گذاشته اند. من مطمئنم اين دو بازيكن بيشتر از 15 دقيقه براي تيم ملي فوتبال مفيد نخواهند بود و در واقع تمام تمريناتي كه در اين مدت انجام داده اند به هدر خواهد رفت.معتقدم مسئولان بايد به فكر رفع اين مشكل باشند تا در آينده فوتبال و فوتسال قوي داشته باشيم. 

10750403264581828474.jpg

ayoub12

ayoub12
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 18320
محل سکونت : خوزستان
دسترسی سریع به انجمن ها