عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

رژیم غذایی ناسالم مادران

رژیم غذایی ناسالم مادران
یک شنبه 1 اسفند 1389  01:17 ب.ظ

 

رژیم غذایی ناسالم مادران ،بیماری دیابت را در کودکان آنان به همراه دارد
تهران –خبرگزاری ایسکانیوز :محققان انگلیسی دریافته اند،رژیم های غذایی نامناسب مادران در دوران بارداری سلامت نوزادان آنها را در آینده تهدید خواهد کرد.به گزارش روز جمعه خبرنگار باشگاه خبرنگاران دانشجویی ایران "ایسکانیوز"، و به نقل از نشریه Physiology رژیم های غذایی ناسالم در دوران بارداری خطر ابتلا به چاقی ، افزایش کلسترول و قند خون را در نوزادان آنان افزایش خواهد داد.
آزمایشاتی بر روی گروهی از موش های مونث نشان داد ،موش هایی که در دوران بارداری غذاهای چرب و غیر مغذی مصرف می کردند نوزادان آنها بیشتر در معرض ابتلا به دیابت نوع دو قرار داشتند.همچنین پژوهشگران اظهار کردند،مادرانی که در دوران بارداری بیشتر غذای آماده و فاقد انرژی مصرف می کنند کودکان آنان در آینده نیز به خوردن چنین غذاهایی متمایل تر خواهند بود و در نتیجه خطر ابتلا به بیماری دیابت دو در آنان افزایش می یابد.
محققان بر این باورند، مادرانی که رژیم غذایی ناسالم دارند میزان انسولین و قند خون درنوزادان پسر آنها بیشتر است وژن مرتبط با چاقی در نوزادان دختر آنان فعال تر است.
 

behrouz_h

behrouz_h
کاربر برنزی
تاریخ عضویت : دی 1389 
تعداد پست ها : 1469
محل سکونت : آ.شرقی
دسترسی سریع به انجمن ها