عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

در ديدار سفير ژاپن با رييس دانشگاه تهران مطرح شد:

در ديدار سفير ژاپن با رييس دانشگاه تهران مطرح شد:
یک شنبه 1 اسفند 1389  01:43 ب.ظ

كين ايچي كومانو، سفير ژاپن و آكيو شيباتا دبير سوم سفارت با دكتر رهبر، رييس دانشگاه تهران ديدار كردند.

به گزارش سرويس صنفي آموزشي خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا)، رييس دانشگاه تهران در اين ديدار آمادگي دانشگاه تهران را براي گسترش همكاري علمي با ژاپن اعلام كرد و گفت: اين همكاري نبايد فقط به زبان فارسي و ژاپني محدود شود و اميدوارم بتوانيم در فضاي دوستانه و صميمي اين مسائل را بررسي كنيم.

دكتر رهبر با اشاره به روابط دوستانه و ديرينه دو كشور تصريح كرد: كشور ژاپن نبايد تحت تاثير شرايط فعلي حضور خود را كم رنگ كند و در اين راستا دو كشور مي توانند فارغ از داد و قال‌هاي سياسي در حوزه‌هاي مختلف علمي و فرهنگي همكاري كنند.

رييس دانشگاه تهران با اشاره به توان علمي ايران در عرصه علوم انساني، تصريح كرد: ما مي توانيم در اين زمينه اگر طرف ژاپني نيز علاقه مند باشد كار مشترك انجام دهيم.

سفير ژاپن نيز با ابراز خشنودي از حضور در دانشگاه تهران علاقه‌مندي كشورش را براي گسترش همكاري علمي بين دو كشور اعلام كرد.

دو طرف همچنين در اين ديدار در باره تبادل استاد و دانشجو، برگزاري همايش‌ها و پروژه‌هاي مشترك بين دو كشور تبادل نظر كردند.

گفتني است در اين ديدار دكتر قمصري، معاون آموزش دانشگاه، دكتر علوي رئيس دانشكده زبانها و ادبيات خارجي، دكتر بياد، مدير روابط بين الملل و روابط عمومي اين دانشكده و دكتر اسدي و اسكندري از معاونت بين الملل دانشگاه نيز حضور داشتند.

اگر من و شما خودمان را  اصلاح کنیم ، جامعه درست می شود

svh2005

svh2005
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 18447
محل سکونت : مازندران
دسترسی سریع به انجمن ها