عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

دپارتمان محيط زيست استراليا: احتمال نابودي گونه‌هاي نادر درختان وجود دارد

دپارتمان محيط زيست استراليا: احتمال نابودي گونه‌هاي نادر درختان وجود دارد
یک شنبه 1 اسفند 1389  02:14 ب.ظ

كارشناسان دپارتمان محيط زيست و حوادث غير مترقبه استراليا در بيانيه‌اي حمله 22 هزار خفاش را به «سيدني» هشدار دادند.

به گزارش سرويس «محيط زيست» خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، «تيم انت ويزل» كارشناس و مدير اجرايي دپارتمان محيط زيست و حوادث غير مترقبه استراليا در اين باره به رسانه‌هاي اين كشور، گفت: يك جمعيت بزرگ شامل 22 هزار خفاش سر خاكستري به زودي به «سيدني» وارد مي‌شوند. حمله اين خفاش‌ها به شدت بر محيط اين شهر اثر مي‌گذارد.

به گزارش ايسنا، اين مقام مسئول در ادامه به خبرگزاري رويترز، خاطر نشان كرد: خطر اين خفاش‌هاي سر خاكستري زماني محسوس است كه اين حيوانات به باغات و مزارع اين شهر حمله كرده و درختان را نابود كنند؛ چرا كه اكثر گونه‌هاي درختان در باغ‌هاي «رويال بوتانيكال» واقع در «سيدني» در فهرست درختان در معرض خطر قرار دارند و البته اين مكان‌ها تنها جاي ممكن براي اقامت و زاد و ولد اين خفاش‌ها در اين شهر محسوب مي‌شوند.

همچنين بر اساس آمارهايي كه توسط اين دپارتمان منتشر شده است، طي 20 سال گذشته از حمله اين خفاش‌ها متاسفانه تعداد زيادي درخت نادر و كمياب نابود شده و هم اكنون صدها مورد هم در معرض خطر قرار گرفته‌اند.

اگر من و شما خودمان را  اصلاح کنیم ، جامعه درست می شود

svh2005

svh2005
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 18447
محل سکونت : مازندران
دسترسی سریع به انجمن ها