عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

*اولين جلسه كميسيون تلفيق هفته آينده

*اولين جلسه كميسيون تلفيق هفته آينده
یک شنبه 1 اسفند 1389  02:15 ب.ظ

عضو هيات رييسه‌ي كميسيون برنامه و بودجه مجلس از آغاز بررسي لايحه بودجه 90 در بعدازظهر امروز - يك‌شنبه - در كميسيون متبوعش خبر داد.

هادي قوامي در گفت‌وگو با خبرنگار پارلماني خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا) گفت: پس از تقديم لايحه‌ي بودجه از سوي رييس‌جمهور، كار چاپ و توزيع آن بايد آغاز شود. پس از توزيع لايحه، نمايندگان 10 روز فرصت ارايه‌ي پيشنهادات به كميسيون‌هاي تخصصي را دارند. كميسيون‌هاي تخصصي نيز 15 روز فرصت دارند و 15 روز نيز كميسيون تلفيق وقت دارد تا پيشنهادات و لايحه‌ي دولت را بررسي و مصوبات خود را اعلام كند. بناي مجلس، بررسي موازي لايحه از سوي نمايندگان، كميسيون‌هاي تخصصي و كميسيون تلفيق است.

نماينده‌ي مردم اسفراين، تشكيل كميسيون تلفيق را منوط به معرفي نمايندگان كميسيون‌هاي تخصصي دانست و افزود: اولين جلسه‌ي كميسيون تلفيق هفته‌ي آينده برگزار مي‌شود.

وي از عزم هيات رييسه‌ي مجلس به‌ويژه لاريجاني براي تصويب لايحه‌ي بودجه‌ي 90 تا قبل از پايان سال جاري خبر داد و اظهار كرد: از آن‌جا كه عزم هيات رييسه‌ي مجلس، تصويب لايحه تا قبل از پايان سال است، از اين رو بررسي‌ها بايد با سرعت آغاز و دنبال شود و اين كار طبيعتا موجب تحت‌الشعاع قرار گرفتن دقت بررسي‌ها مي‌شود.

قوامي در عين حال حذف مباحث حاشيه‌اي را موجب صرفه‌جويي در مدت زمان بررسي لايحه‌ي بودجه دانست و افزود: نمايندگان با درك محدوديت زمان رسيدگي به لايحه و نياز شديد به بودجه براي آغاز سال مالي آينده از مباحث حاشيه‌اي صرف‌نظر خواهند كرد.

اين عضو هيات رييسه‌ي كميسيون برنامه و بودجه، تصويب چند دوازدهمي لايحه‌ي بودجه‌ي 90 را درست‌ترين راه پيش روي نمايندگان مجلس دانست و افزود: با تصويب دو دوازدهمي لايحه‌ي بودجه هم مجلس فرصت و دقت كافي براي بررسي مناسب لايحه‌ي بودجه را خواهد داشت و هم حركت كشور در بخش‌ها و پروژه‌هاي مختلف متوقف نمي‌شود، ولي اجرايي شدن اين پيشنهاد به جديت نمايندگان، كميسيون‌هاي تخصصي و كميسيون تلفيق بستگي دارد.

اگر من و شما خودمان را  اصلاح کنیم ، جامعه درست می شود

svh2005

svh2005
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 18447
محل سکونت : مازندران
دسترسی سریع به انجمن ها