عضویت العربیة English
پیامبر اکرم صلّی الله علیه و آله: نزدیک‌ترین شما به من در روز قیامت، کسانی هستند که در دنیا بیشتر از دیگران بر من صلوات فرستند.

حوادث ترافیکی کشور در سال گذشته

حوادث ترافیکی کشور در سال گذشته
یک شنبه 1 اسفند 1389  02:15 ب.ظ

 

حوادث ترافیکی کشور در سال گذشته، 22 هزار و 974 نفر کشته برجای گذاشت / حدود 40 برابر این تعداد یعنی 800 هزار نفر در بیمارستان‌ها و مراکز درمانی به صورت رایگان خدمت رسانی شدند.

 

 

 

 

رئیس مرکز پیشگیری از حوادث وزارت بهداشت گفت: همه ساله حدود یک میلیون و 300 هزار نفر در اثر حوادث ترافیکی در جهان فوت می­کنند، افزود: حدود 20 تا 50 میلیون نفر نیز در این حوادث دچار معلولیت شده یا مجروح می­شوند.
حدادی به رتبه بندی علل مرگ و میر در جهان اشاره کرد و گفت: حوادث ترافیکی در سال 2004 در رتبه نهم علل مرگ قرار داشت و تخمین زده می شود تا سال 2030 در رتبه پنجم علل مرگ و میر قرار گیرد.
به گفته حدادی، در ایران نیز حوادث ترافیکی اولین علت بار بیماریها، دومین علت سالهای از دست رفته عمر به علت مرگ زودرس و سومین علت سالهای از دست رفته عمر به علت ناتوانی و معلولیت، در همه گروههای سنی و هر دو گروه جنسی است.
وی تاکید کرد: حوادث ترافیکی در کشور در مردان اولین علت بار بیماریهاست و در زنان پس از بیماریهای ایسکمیک قلبی، افسردگی ماژور و بلایای طبیعی در رتبه چهارم قرار دارد.

یا حسین (ع)

salarezeynab

salarezeynab
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : آذر 1389 
تعداد پست ها : 6597
محل سکونت : تهران
دسترسی سریع به انجمن ها