عضویت العربیة English
پیامبر اکرم صلّی‌الله‎علیه‎‌وآله: خداوند از شنونده قرآن سختی‎های دنیا را برمی‌دارد و از قاریی آن گرفتاری‎های آخرت را. وسائل الشیعه ج2 ص831

حوادث ترافیکی کشور در سال گذشته

حوادث ترافیکی کشور در سال گذشته
یک شنبه 1 اسفند 1389  02:15 ب.ظ

 

حوادث ترافیکی کشور در سال گذشته، 22 هزار و 974 نفر کشته برجای گذاشت / حدود 40 برابر این تعداد یعنی 800 هزار نفر در بیمارستان‌ها و مراکز درمانی به صورت رایگان خدمت رسانی شدند.

 

 

 

 

رئیس مرکز پیشگیری از حوادث وزارت بهداشت گفت: همه ساله حدود یک میلیون و 300 هزار نفر در اثر حوادث ترافیکی در جهان فوت می­کنند، افزود: حدود 20 تا 50 میلیون نفر نیز در این حوادث دچار معلولیت شده یا مجروح می­شوند.
حدادی به رتبه بندی علل مرگ و میر در جهان اشاره کرد و گفت: حوادث ترافیکی در سال 2004 در رتبه نهم علل مرگ قرار داشت و تخمین زده می شود تا سال 2030 در رتبه پنجم علل مرگ و میر قرار گیرد.
به گفته حدادی، در ایران نیز حوادث ترافیکی اولین علت بار بیماریها، دومین علت سالهای از دست رفته عمر به علت مرگ زودرس و سومین علت سالهای از دست رفته عمر به علت ناتوانی و معلولیت، در همه گروههای سنی و هر دو گروه جنسی است.
وی تاکید کرد: حوادث ترافیکی در کشور در مردان اولین علت بار بیماریهاست و در زنان پس از بیماریهای ایسکمیک قلبی، افسردگی ماژور و بلایای طبیعی در رتبه چهارم قرار دارد.

یا حسین (ع)

salarezeynab

salarezeynab
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : آذر 1389 
تعداد پست ها : 6597
محل سکونت : تهران
دسترسی سریع به انجمن ها