عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

رئيس هيات‌مديره بانک تات: گره‏هاي مالي را بايد از مسير توليد و صادرات گشود

رئيس هيات‌مديره بانک تات: گره‏هاي مالي را بايد از مسير توليد و صادرات گشود
یک شنبه 1 اسفند 1389  02:15 ب.ظ

رئيس هيئت مديره بانک تات، با حضور در فهرست مجمع فعالان توسعه اقتصادي ايران، وارد عرصه رقابت انتخاباتي هفتمين دوره انتخابات اتاق بازرگاني، صنايع و معادن ايران شد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، علي انصاري در نشستي خبري گفت: اصلاح و بهبود فضاي کسب و کار از طريق اصلاح محيط قانوني و مقرراتي فعاليت‏هاي اقتصادي ممکن و ميسر است و توسعه صنعت و معدن کشور نيازمند استراتژي بلندمدت است. ضمن اين‌كه توسعه صادرات غيرنفتي کشور و تهيه سياست‏هاي تجاري کشور نيز نيازمند استراتژي‏هاي علمي منطبق با علم روز است.

او انگيزه خود را براي شرکت در پارلمان بخش خصوصي، مشارکت در فرايندهاي موردنياز توسعه اقتصادي کشور اعلام كرد و افزود: تعامل جدي با دولت براي اجراي بسته‏هاي حمايت از توليد و توسعه صادرات کالا و خدمات به‌ويژه در دوره اجراي هدفمندسازي يارانه ها، از جمله ماموريت‌هايي است که به صورت مستقيم متوجه فعالان اقتصاد و صنعت در بخش غيردولتي است.

رئيس هيات مديره بانک تات گفت: ترغيب سيستم بانکي به تخصيص تسهيلات اعتباري و ارزي و ريالي ارزان قيمت و بلندمدت براي کارآفرينان و گشودن گره‏هاي مالي از مسير توليد و صادرات و همچنين بخشودگي جرايم معوق بانکي فعالان بخش خصوصي، از جمله امور موردنياز فضاي امروز کسب و کار است و اميدوارم اين برنامه کلان که مورد توجه مجمع فعالان توسعه اقتصاد ايران نيز هست، فرصت و امکان اجرا در محيط اقتصاد ملي را پيدا کند.

انصاري در ادامه به ضرورت همکاري اتاق با قواي مجريه و مقننه و انجام رايزني‏هاي موثر با دولت و مجلس و برگزاري نشست‌هاي مشورتي با صاحب‏نظران حوزه‏هاي مختلف اشاره كرده و گفت: فعالان اقتصادي بخش خصوصي پيشنهادهاي علمي و کاربردي مناسبي در اين زمينه‏ها دارند و در ‏واقع جمع اين برنامه‏ها مي‏تواند زمينه‌ساز تحقق سند چشم‌انداز 1404 جمهوري اسلامي ايران شود.

وي به ديپلماسي اقتصادي و صنعتي به عنوان يک ضرورت فراروي بخش خصوصي نيز اشاره كرده و افزود: در محيط پوياي اقتصاد بين‌الملل، ديپلماسي اقتصادي تعيين‌کننده بسياري از قراردادها و موافقت‌نامه‌هاي سياسي و منطقه‌اي است و قطعا اتاق بازرگاني، صنايع و معادن ايران، در ترسيم اهداف و خطوط اين ديپلماسي مي‏تواند نقش موثر و تعيين‌کننده‏اي داشته باشد.

انصاري توسعه و تقويت همکاري اتاق بازرگاني با وزارت امور خارجه به منظور رايزني‏هاي لازم با سفارتخانه‏ها و رايزني‌هاي بازرگاني جمهوري اسلامي ايران در سراسر دنيا به منظور توسعه همکاري‌ها و مراودات اقتصادي با کشورهاي مختلف را از جمله ماموريت‏ها و برنامه‌هاي آتي اتاق دانست و توضيح داد: اين رابطه مي‏تواند در ديپلماسي اقتصادي مورد اشاره نقش ويژه‏اي ايفا كند.

او با اشاره به اين‌كه اتاق بازرگاني يک نهاد دانش بنيان است، اظهار كرد: افزايش بهره‏وري مديريت و ارتقاي کيفي سرمايه‏هاي انساني از طريق آموزش و تربيت مديران، کارآفرينان و کارشناسان متخصص ممکن است و هرچقدر تلاش دست اندرکاران مبتني بر اين نگرش باشد، ثمرات و فوايد بيشتري را متوجه موجوديت اتاق مي‌كند.

 

اگر من و شما خودمان را  اصلاح کنیم ، جامعه درست می شود

svh2005

svh2005
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 18447
محل سکونت : مازندران
دسترسی سریع به انجمن ها