عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

وزير كشور: تنها حربه دشمنان تهديد و جنگ نرم عليه كيان خانواده است

وزير كشور: تنها حربه دشمنان تهديد و جنگ نرم عليه كيان خانواده است
یک شنبه 1 اسفند 1389  02:16 ب.ظ

وزير كشور گفت: در حال حاضر تنها حربه دشمنان براي ضربه زدن به نظام اسلامي زير سوال بردن قوانين و مقررات اسلامي و عمليات رواني در قالب تهديد و جنگ نرم عليه كيان خانواده است.

به گزارش خبرنگار«اجتماعي» خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا)، مصطفي محمد نجار در نشست مشاوران دستگاههاي اجرايي و مديران كل امور بانوان استانداريهاي سراسر كشور با اشاره بر ضرورت انسجام، همكاري و هم افزايي و استفاده از تمامي ظرفيت‌هاي موجود در جهت ارتقاء سطح دانش زنان گفت: فرهنگ سازي لازم جهت تكريم زنان در خانواده و ارتقاء سطح فرهنگ و دانش براي آنان ضروري است.

وي افزود: خانواده طبيعي ترين نهاد اجتماعي و حساس‌ترين و بنيادي ترين سازمان اجتماعي است.

وزيركشور با بيان اينكه اگر زنان نقش خود در اجتماع را به خوبي ايفا كنند جامعه اصلاح خواهد شد، خاطرنشان كرد: نقش زن، نقش تربيت، انسان سازي و ترويج محبت و عشق در جامه است اگر به اين نقش خدشه‌اي وارد شود، جامعه و مسير اصلاح آن با مشكل مواجه مي شود.

وي با اشاره به طرح مواردي چون كنوانسيون رفع تبعيض از زنان، برابري ديه زن و مرد و كشف و آزادي حجاب از سوي دشمنان، گفت: مقايسه جايگاه زن در جهان غرب و در تعاليم اسلام پاسخ مناسبي به اين ادعاهاست.

نجار با بيان اينكه دنياي غرب به موضوع حقوق زن نگاهي كاملاً سياسي و در جهت مقاصد و اهداف شوم و پليد خود دارد، گفت: فرهنگ غرب هيچگاه يك حقوق مشخص و ثابتي در مورد زنان نداشته و همواره استفاده ابزاري از آنان را ملاك نظر و عمل قرار داده است.

وي با بيان اينكه زن مسلمان كسي است كه الگويي چون حضرت زهرا (ص)، حضرت خديجه و حضرت زينب (ص) دارد، گفت: در نگاه اسلام به زن، هيچ اثري از شعار زدگي ديده نمي شود بر خلاف غرب كه تمام نوشته‌ها، گفته‌ها و ادعاهايش درباره زنان شعاري بيش نيست.

وزير كشور با بيان اينكه امروز دشمنان با برنامه‌ريزي دقيق و نرم كيان كشور را كه از كيان خانواده نشات مي گيرد هدف قرار داده است، تصريح كرد: زنان و بانوان مسلمان ايراني مي‌توانند با ساختن محيطي امن و سرشار از آرامش و امنيت براي خانواده خود سدي مستحكم در برابر آماج حمله‌هاي نرم و خانمان سوز دشمن بنا كنند.

وي ادامه داد: تشكيل منظم جلسات كارگروه فرهنگ در استان‌ها در جريان دور سوم سفرهاي استاني در جهت تحكيم و تعالي خانواده از رويكردهاي فرهنگي دولت دهم است.

وي با اشاره به حضور چهار زن در كابينه دهم، 560 قاضي زن، حضور مشاورين امور بانوان در وزارتخانه‌ها و استانداري‌ها، اظهار داشت: در دولت نهم و دهم بر خلاف شعار زدگي دولت‌هاي گذشته، عملاً به زنان ارزش و بها داده شده و آنان در مناصب و جايگاه‌هاي استحقاقي خود قرار گرفته‌اند.

نجار افزود: در اولويت بودن زنان در موضوع دور كاري، افزايش تسهيلات و مرخصي زايمان براي تربيت فرزندان، نگاه ويژه به زنان سرپرست خانوار و بيمه آنها و اشتغال زنان از جمله توجهات دولت به مسئله زنان است.

وزير كشور با اشاره به طرح بزرگ اقصادي هدفمندسازي يارانه‌ها تصريح كرد : زنان در اجراي اين طرح از جمله اقشار و گروه‌هايي هستند كه توانسته‌اند در بحث الگوي صحيح و اصلاح روش‌هاي مصرف دولت را ياري كنند.

وي، احياي حقوق انسان به ويژه زنان، تلاش براي شناساندن الگوهاي برتر زنان، تبيين جايگاه زنان، ايجاد و استقرار مشاوران و مديران كل بانوان در دستگاه‌ها را از جمله برنامه‌ها و نگاه ويژه دولت و رياست جمهوري به ظرفيت‌هاي نهفته زنان ايراني برشمرد.

نجار ادامه داد: وزارت كشور به واسطه مسئوليت خود در شوراي اجتماعي و با هدف جلوگيري از تهديدات و آسيب‌هاي اجتماعي، طرح‌هاي مختلفي با رويكرد ديني در كارگروه‌هاي مربوطه پيگيري و مصوب كرده است.

به گفته وي، طرح تحكيم و تعالي بنيان خانواده و كاهش آسيب‌هاي اجتماعي بويژه طلاق، تسهيل و حمايت از برنامه ازدواج آسان و پايدار بعنوان يكي از اولويت‌ها مي‌باشد.

وزير كشور، كاركردهاي برنامه ملي كاهش آسيب‌هاي اجتماعي در طرح 7 محوري تحول اجتماعي و همچنين طرح‌هايي در زمينه آداب و مهارت‌هاي زندگي را از جمله اين طرح ها عنوان و تاكيد كرد: طرح‌ها با رويكرد ديني در زمينه تعالي علمي و معنوي خانواده و جامعه پيگيري و اجرايي شود.

وزير كشور با تاكيد بر انجام كارهاي فرهنگي خاص، تقويت ارزش‌هاي اسلامي و ضروت سرعت بخشيدن به اين فعاليت‌ها، اظهار كرد: با توجه به اينكه عفاف ريشه حجاب است بايد تمام اقدامات و تلاش ها در جهت نهادينه شدن عفاف كه شامل مرد و زن است صورت گيرد.

نجار در پايان با اشاره به اهتمام و توجه به رويكرد فرهنگي دولت در تنظيم تمامي طرح ها و برنامه‌ها خاطرنشان كرد: همفكري و تبادل نظر با اساتيد حوزه و دانشگاه و صاحبنظران عرصه‌هاي فرهنگ و استفاده از ظرفيت‌هاي اين نهاد ضروري است.

اگر من و شما خودمان را  اصلاح کنیم ، جامعه درست می شود

svh2005

svh2005
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 18447
محل سکونت : مازندران
دسترسی سریع به انجمن ها