عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

- كشته شدن 64 غيرنظامي در حمله نيروهاي ناتو و افغان در شرق افغانستان

- كشته شدن 64 غيرنظامي در حمله نيروهاي ناتو و افغان در شرق افغانستان
یک شنبه 1 اسفند 1389  02:16 ب.ظ

به گفته مقام‌هاي افغان آمار كشته شدگان حمله طالبان به يك بانك در شرق افغانستان به 38 كشته و بيش از 70 زخمي رسيد.

به گزارش خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، به نقل از خبرگزاري فرانسه، هفت بمبگذار انتحاري طالبان با استفاده از نارنجك و سلاح‌هاي گرم يك شعبه از بانك كابل را صبح روز شنبه در شهر جلال آباد مورد هدف قرار دادند و چندين ساعت با نيروهاي امنيتي درگيري داشتند.

احمد ضياء عبدالزاي، سخنگوي دولتي در مصاحبه با خبرگزاري فرانسه اعلام كرد: در حمله‌اي كه ديروز به بانك صورت گرفت، در حدود 38 تن كشته و 71 تن ديگر زخمي شدند.

پيش از اين آمار كشته شدگان 18 تن اعلام شده بود.

در ميان كشته شدگان نيروهاي پليس كه براي گرفتن حقوق خود به بانك مراجعه كرده بودند، به چشم مي‌خورند.

زمراي بشاري، سخنگوي وزارت كشور نيز اعلام كرد: 21 تن از كشته شدگان از نيروهاي امنيتي افغانستان بودند.

معاون رئيس پليس و رئيس بخش تحقيقات جرم استان ننگرهار نيز در ميان زخمي شدگان هستند. اين دو نيروي ارشد براي درمان به پايگاه بگرام منتقل شدند.

اين اتفاق سومين حمله شديد به نيروهاي پليس افغانستان در هفته گذشته بود. در عين حال قرار است تا پايان سال 2014 مسئوليت‌هاي امنيتي اين كشور جنگ زده به پليس افغانستان واگذار شود و اكثر گروه‌هاي نظامي بين‌المللي از اين كشور خارج شوند.

مقام‌ها از اظهار جزئيات آمار تلفات خودداري كردند اما گفتند، تعدادي از نيروهاي پليس كارمندان بانك و شهروندان غير نظامي جزو كشته شدگان هستند.

ذبيح الله مجاهد، سخنگوي طالبان گفت: شبه نظاميان كه نزديك به 10 سال در حال جنگ با نيروهاي دولتي و بين‌المللي هستند، مسئوليت اين حمله را برعهده مي‌گيرند.

جلال آباد يكي از شهرهاي استان ننگرهار است كه با پاكستان داراي مرز مشترك است و شبه نظاميان طالبان و ساير شبكه‌هاي افراطيون در آن پايگاه‌هاي بسياري دارند. واشنگتن از ارتش پاكستان مي‌خواهد اين پايگاه‌ها رااز بين ببرد.

شمار محدودي از نيروهاي نظامي خارجي قرار است در ماه ژوئيه از برخي از استان‌هاي افغانستان كه از ثبات بيشتري برخوردارند، خارج شوند.

در حال حاضر 140 هزار تن از نيروهاي بين‌المللي در خاك افغانستان مستقر هستند.

از سوي ديگر فرماندار استان كونار اعلام كرد: در عمليات‌هاي مشترك ميان پليس افغانستان و نيروهاي ناتو 64 غير نظامي شامل تعداد زيادي از كودكان و زنان در اين استان شرقي افغانستان كشته شدند.

فضل‌الله وحيدي، فرماندار استان كونار اعلام كرد: اين افراد طي حملات هوايي و زميني در منطقه قاضي آباد كشته شدند.

سخنگوي نيروهاي ائتلافي ناتو اعلام كرد: آنها در حال بررسي گزارش‌هاي رسانه‌ها مبني بر كشته شدن هفت غير نظامي ديگر كه طي اين عمليات‌ها زخمي شدند، هستند و در خصوص گزارش‌هايي مبني بر كشته شدن ساير غير نظاميان اظهار ناآگاهي كرد.

اگر من و شما خودمان را  اصلاح کنیم ، جامعه درست می شود

svh2005

svh2005
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 18447
محل سکونت : مازندران
دسترسی سریع به انجمن ها