عضویت العربیة English
پیامبر اکرم صلّی الله علیه و آله: نزدیک‌ترین شما به من در روز قیامت، کسانی هستند که در دنیا بیشتر از دیگران بر من صلوات فرستند.

خرمشاد: ايران تعميق مناسبات همه‌جانبه با گرجستان را در دستور كار قرار داده است

خرمشاد: ايران تعميق مناسبات همه‌جانبه با گرجستان را در دستور كار قرار داده است
یک شنبه 1 اسفند 1389  02:18 ب.ظ

رييس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي در پيامي به سمينار بين‌المللي گرجستان؛ تجارب پيشين ـ چشم‌انداز فرارو بيان كرد: ايران به منزله‌ي قدرتي سياسي ـ فرهنگي در منطقه با اتكا به فرهنگ خود به كشوري مهم در معادلات جهاني تبديل شده است.

به گزارش خبرنگار سياسي خارجي خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، محمدباقر خرمشاد در پيامي به سمينار بين‌المللي جمهوري گرجستان؛ تجارب پيشين ـ چشم‌انداز فرارو، گفت: سنت گفت‌وگوي فرهنگي را مي‌توان در دو سطح گفت‌وگوي درون فرهنگي و گفت‌وگوي يك فرهنگ با فرهنگ ديگر سامان داد كه گفت‌وگوي فرهنگي ايران و گرجستان در راستاي گفت‌وگوي درون فرهنگي است كه نحوه‌ي ارتباط فرهنگي را بازمي‌يابد تا جدي‌تر در عرصه‌ي مناسبات فرهنگي جهان حضور يابد.

وي در اين پيام كه از سوي يكي از برپاكنندگان اين سمينار قرائت شد، بيان كرد: گرجي‌ها با ايراني‌ها پيوند دوستي ديرينه دارند و تشابهات فرهنگي دو ملت پيوندهاي فرهنگي، زبان فارسي و تاثيرگذاري عميق آن را در فرهنگ گرجي‌ها به همراه داشته است. به همين دليل دو ملت عاشقانه به هم مهر مي‌ورزند.

خرمشاد با بيان اين‌كه حضور فرهنگي موثر ايران در گرجستان كه از دو سال پيش آغاز شده بركات زيادي داشته است كه از جمله‌ آن برگزاري اين سمينار بين‌المللي است، افزود: پاسداشت ميراث كهن، حراست از هويت ديني، توجه به خانواده، مقاومت در برابر متجاوزان، احترام به سنت‌ها از دغدغه‌هاي مشترك ايران و گرجستان است.

وي گفت: ايران تعميق مناسبات همه‌جانبه را با گرجستان در دستور كار خود قرار داده و در اين راستا آمادگي براي مشاركت‌هاي منطقه‌اي را اعلام مي‌دارد. در همين راستا سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي گسترش همكاري‌هاي دانشگاهي، ارتباطات علمي، تبادل استاد و دانشجو، مشاركت در كنفرانس‌ها و ترجمه‌ي آثار گرجي را در دستور كار خود قرار داده و نسبت به ايجاد دوره‌هاي دانش‌افزايي زبان فارسي، تجهيز اتاق‌هاي ايران در گرجستان اقدامات لازم را انجام داده است.

اگر من و شما خودمان را  اصلاح کنیم ، جامعه درست می شود

svh2005

svh2005
کاربر طلایی1
تعداد پست ها : 18447
دسترسی سریع به انجمن ها