عضویت العربیة English
پیامبر اکرم صلّی‌الله‎علیه‎‌وآله: اگر می‌‏توانید هر روز را نوروز کنید؛ یعنی در راه خدا به‌هم هدیه دهید و با یکدیگر پیوند داشته باشید. دعائم‌الاسلام، ج۲ ص۳۲۶

گزارش روزنامه زمان از كنايه عبدالله گل و پاسخ احمدي نژاد

گزارش روزنامه زمان از كنايه عبدالله گل و پاسخ احمدي نژاد
یک شنبه 1 اسفند 1389  02:22 ب.ظ

 روزنامه زمان نزديك به حزب حاكم عدالت و توسعه ترکیه در گزارشي از سفرهفته گذشته  عبدالله گل رييس جمهوري اين كشور به تهران بخش هايي از گفتگوي وي با محمود احمدي نژاد را منتشر كرده است.

به گزارش عصر ايران در اين گزارش با اشاره به ديدار گل با احمدي نژاد در روز 25 بهمن ، به سخنان گل خطاب به احمدي نژاد درباره وقايع جاري در خيابان هاي مركزي شهر تهران اشاره مي كند.

بر اساس اين گزارش گل در ديدار با احمدي نژاد به وي مي گويد:‌‌" هم اكنون بخشي از مردم به خيابان ها و ميادين مركزي تهران آمده و خواستار تغييرات دموكراتيك در كشورشما هستند".

اين گزارش مي افزايد كه احمدي نژاد در جواب گل به وي گفته :‌" نگران نباشيد ، اتفاقات مشابهي گهگاه در آنجا مي افتد ، همين دو روز پيش 2 ميليون نفر از مردم تهران به همين خيابان  آمدند و براي سي و دومين سالگرد پيروزي انقلاب راهپيمايي كردند".

 " عبدالحميد بيليجي " ستون نويس روزنامه زمان كه همراه با گل به ايران آمده بود به نقل از رييس جمهوري تركيه گفته است كه عبدالله گل پس از ديدار با مقامات ايراني  اين نظر را داشته كه مقامات ايران بيش از گذشته راغب و مايل به حل موضوع هسته اي ايران شده اند. 

گفتني است كه حاشيه هاي سفر عبدالله گل به ايران در روزهاي اخير بازتاب گسترده اي در رسانه هاي تركيه داشته است و اين رسانه ها همزماني اين سفر با وقوع ناآرامي هاي 25 بهمن در تهران را مورد توجه قرار داده اند.

همچنين مضروب شدن راننده رييس دفتر گل در جريان ناآرامي هاي روز 25 بهمن در ميدان انقلاب تهران از سوي نيروهاي امنيتي ، به طور خاص مورد توجه رسانه هاي تركيه بوده است.

10750403264581828474.jpg

ayoub12

ayoub12
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 18320
محل سکونت : خوزستان
دسترسی سریع به انجمن ها