عضویت العربیة English
امام سجاد علیه‌السلام: [اى زینب] تو بحمداللّه عالمى هستى که نزد کسى تعلیم ندیدى و دانایى هستى که نزد کسى نیاموختى. بحارالأنوار، ج45، ص164

سلاحي جديد براي مقابله با آلزايمر

سلاحي جديد براي مقابله با آلزايمر
یک شنبه 1 اسفند 1389  02:26 ب.ظ

 
روانشناسان در يك آزمايش جديد نشان داده‌اند كه توانايي صحبت كردن به بيش از يك زبان، ‌قدرت مغز و تيزهوشي را افزايش مي‌دهد.

به گزارش ايسنا، اين آزمايشات تاييد مي‌كند كساني كه به بيش از يك زبان تسلط دارند در انجام چندين پروژه مختلف و چند كار به طور همزمان تواناتر هستند.

روزنامه اكسپرس در اين گزارش آورده است: دكتر جوديت كرول، استاد برجسته روانشناسي در پن استيت در اين باره متذكر شد كه تسلط به دو زبان در واقع مزيت‌هاي ذهني و ادراكي براي فرد دارد و براي سلامت مغز مفيد است تا جايي كه حتي مي‌تواند احتمال ابتلا به آلزايمر را كاهش داده و به تعويق بيندازد.

به گفته روانشناسان، فردي كه به دو زبان حرف مي‌زند به هنگام استفاده از هر كدام از زبان‌ها، تلاش‌ها و كشمكش‌هاي ذهني انجام مي‌دهد كه حاصل اين كشمكش‌ها، افزايش مهارتهاي ذهني و رواني است. در نهايت تقويت مهارت‌هاي ذهني به اين شيوه موجب مي‌شود كه مغز در برابر مشكلات ناشي از افزايش سن مثل زوال عقل و آلزايمر، مصونيت بيشتري پيدا كند.

اين مطالعه در نشست سالانه انجمن پيشرفت علوم آمريكا در واشنگتن منتشر شده است.

10750403264581828474.jpg

ayoub12

ayoub12
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 18320
محل سکونت : خوزستان
دسترسی سریع به انجمن ها