عضویت العربیة English
امام علی علیه السلام: آرزو کوتاه دار، زیرا که عمر کوتاه است و کار نیک کن، زیرا که اندک آن هم بسیار است. غررالحکم، ح 6806

کلاهبرداری با وعده وام خوداشتغالی

کلاهبرداری با وعده وام خوداشتغالی
یک شنبه 1 اسفند 1389  02:27 ب.ظ

  زني كه در سازمان فني و حرفه اي تهران هيچ سمتي نداشت با همدستي دوستش، سر 47 شهروند به بهانه اعطاي وام خوداشتغالي كلاه گذاشت.

سال 87 زني جوان به دادسراي يافت آباد رفته و به قاضي موسيوند مسئول شعبه 2 اين دادسرا گفت:‌چندي پيش به خانه يكي از دوستان خود به نام مريم رفته و مشغول صحبت كردن با او درباره مشكلات مالي خود شدم.مريم پس از شنيدن حرف‌هايم گفت يكي از آشنايانش در سازمان فني حرفه اي تهران سمتي دارد و مي تواند وام خود اشتغالي با مبلغ مناسب برايم جور كند.

پس از گذاشتن قرار با اين فرد كه خانمي ميانسال بود وي درخواست 2 ميليون تومان به عنوان شيريني ! كرد و من هم كه نياز شديدي به اين وام كم بهره را داشتم اين پول را فراهم كرده و به وي دادم و او نيز قول داد تا حداكثر يك‌ماه ديگر وام را براي من جور كند.اما پس از سپري شدن اين مدت، هيچ خبري از وام نشده و من هم كه به قضيه مشكوك شده بودم با مراجعه به سازمان فني، حرفه اي متوجه شدم اصلا چنين شخصي در آن سازمان وجود خارجي ندارد.حال آمده ام تا از دوست خود و اين خانم شكايت كنم.

موسيوند با اضافه كردن اين شكواييه به شكايت خانمي كه چند روز قبل نزد او آمده بود دستور پيگيري ويژه اين پرونده را صادر كرد. خانم ميانسالي كه پرونده اش قبل از شكايت اين خانم روي ميز آقاي بازپرس بود چند روز قبل به دادسرا آمده و اين طور گفته بود : مريم خانم را پس از نماز مغرب بيرون مسجد ديدم. وي كه آشنايي مختصري با من داشت گفت به تازگي آشنايي پيدا كرده است كه مي‌تواند وامي براي خوداشتغالي من جور كند.

چون نياز زيادي به اين پول داشتم شرايط آن‌را پرسيده و پس از قرار با دوست مريم خانم ، يك ميليون تومان به وي دادم تا اين تسهيلات كم بهره را براي من جور كند. اما اين خانم پول را گرفت و رفت و ديگر هم پيدايش نشد.خيلي طول نكشيد كه شاكيان اين دوخانم افزايش يافته و به 47 نفر رسيد. همه اين افراد عليه دونفر شكواييه تنظيم كردند؛ خانمي به نام مريم و دوست وي كه در تحقيقات مشخص شد با نامي جعلي به شاكيان معرفي شده است.طبق ادعاي شاكيان، متهمين با دادن وعده دريافت وام خوداشتغالي مبالغي بين يك تا 5 ميليون تومان از آنها دريافت و متواري شده اند.

اين خانم هاي شياد سرانجام دستگير و به كلاهبرداري از شاكيان با همدستي يكديگر اقرار كرده و پرونده آنها با كيفرخواستي نسبتا سنگين راهي دادگاه عمومي شد.

10750403264581828474.jpg

ayoub12

ayoub12
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 18320
محل سکونت : خوزستان
دسترسی سریع به انجمن ها