عضویت العربیة English
امام علی علیه السلام: آرزو کوتاه دار، زیرا که عمر کوتاه است و کار نیک کن، زیرا که اندک آن هم بسیار است. غررالحکم، ح 6806

هفته ملي سلامت مردان

هفته ملي سلامت مردان
یک شنبه 1 اسفند 1389  02:50 ب.ظ

 

هفته ملي سلامت مردان از سي ام بهمن تا 6 اسفند با شعار 'حرکت براي سلامت مردان' برگزار مي‌شود.

 

 

 

 

عاليه عزيزآبادي فراهاني در گفت‌وگو با خبرنگار بهداشت و درمان فارس افزود: اولين پنجشنبه اسفند روز ملي سلامت مردان نامگذاري شده است و هدف ما ارتقاي سلامت جامعه است.
وي گفت: امسال اولين هفته اسفند را هفته سلامت ملي مردان نامگذاري کرده‌ايم که از سي‌ام بهمن تا ششم اسفند است و شعار امسال حرکت براي سلامت مردان نامگذاري شده است.
کارشناس اداره ميانسالان وزارت بهداشت گفت: بايد به فعاليت‌هاي فيزيکي و جسمي اهميت زيادي بدهيم زيرا مردان به بيماري‌هاي خود توجه زيادي ندارند.
عزيزآبادي فراهاني گفت: ورزش موجب کاهش مرگ و مير،‌بهبود کيفيت زندگي، بهبود عملکرد جسماني و افزايش توان فعاليت‌هاي شغلي، بهبود فعاليت‌هاي انقباضي قلب، کاهش تجمع پلاکت‌ها و کاهش خطر بيماريهاي قلبي مي‌شود.
وي افزود: 30 بهمن روز اول هفته ملي سلامت مردان با موضوع سلامت دهان و دندان اول اسفند رفتارهاي سالم و رفتارهاي پرخطر، دوم اسفند ورزش روزانه ضامن سلامت جسم و روان، سوم اسفند با موضوع بيماريهاي شغلي در مردان، چهارم اسفند با موضوع سرطان‌هاي شايع در مردان، پنجم اسفند سلامت دستگاه اداري و تناسلي مردان و پيشگيري از بيماريهاي دستگاه تناسلي و ششم اسفند با موضوع سلامت باروري در مردان نامگذاري شده است.

یا حسین (ع)

salarezeynab

salarezeynab
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : آذر 1389 
تعداد پست ها : 6597
محل سکونت : تهران
دسترسی سریع به انجمن ها