عضویت العربیة English
پیامبر اکرم صلّی‌الله‎علیه‎‌وآله: ثروتمندترین مردم کسی است که اسیر حرص و آز نباشد. بحار الانوار، ج 70، ص 23

شمار كشته‌هاي تظاهرات يمن به 10 نفر رسيد

شمار كشته‌هاي تظاهرات يمن به 10 نفر رسيد
یک شنبه 1 اسفند 1389  03:01 ب.ظ

89/12/01 - 09:44
شماره:8912010164
با كشته شدن يك نوجوان 16ساله؛
شمار كشته‌هاي تظاهرات يمن به 10 نفر رسيد

خبرگزاري فارس: با كشته شدن يك نوجوان 16 ساله در جنوب يمن شمار كشته‌هاي قيام مردمي يمن عليه رژيم صنعاء طي چند روز گذشته به 10 نفر رسيد.

به گزارش فارس به نقل از پايگاه خبري "الجزيره "، يك منبع پزشكي اعلام كرد كه يك نوجوان ديگر در يمن عصر ديروز در شهر "عدن " واقع در جنوب اين كشور بدليل شركت در تظاهرات عليه رژيم "علي عبدالله صالح " كشته شد.

خانواده اين نوجوان يمني اظهار داشتند كه او تنها 16 سال داشته است و صرفا در مقابل منزل خود واقع در محله "الشيخ عثمان " ايستاده بود كه با گلوله يكي از نيروهاي امنيتي يمن به قتل رسيده است.

با كشته شدن اين نوجوان تعداد كشته‌هاي يمني طي چند روز گذشته به 10 نفر رسيد. مردم يمن از چهارشنبه گذشته اعتراضهاي خود را عليه صنعاء آغاز كردند.

تظاهرات‌كنندگان جمعه گذشته در محله "الشيخ عثمان " ساختمان شوراي محلي و مركز پليس و برخي خودروها را آتش زدند. از سوي ديگر نيروهاي امنيتي تمام ورودي‌هاي اين شهرها را بستند و تعداد زيادي از فعالان حاضر را در تظاهرات دستگير كردند.

از سوي ديگر 10 تن از نمايندگان پارلماني وابسته به حزب حاكم اعلام كردند كه بدليل تجاوز‌هايي كه نيروهاي امنيتي علي‌عبدالله صالح به تظاهرات‌كنندگان و روزنامه‌نگاران كرده‌اند و نيز سكوت پارلمان در قبال اين اقدامات از حزب حاكم استعفا مي‌دهند.

رئيس جمهور يمن چندي پيش با صدور بيانيه‌اي پس از 33 سال حاضر شده است كه مطالبات و آراي مردم كشورش را در دفتر خود بشنود اما اين اقدام و حتي عقب‌نشيني رئيس‌جمهور يمن از تمديد يا موروثي كردن حكومتش نتوانست خشم مردم اين كشور را مهار كند.

به عقيده تحليلگران مسائل سياسي، با پيروزي انقلابهاي مردمي مصر و تونس مردم يمن نيز تا سقوط ديكتاتور ساكت نخواهند ماند و تمام ترفندهاي صالح براي ابقاي در پستش بي‌نتيجه بماند.

انتهاي پيام/++

 
 
mehdi0014

mehdi0014
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 263752
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز
دسترسی سریع به انجمن ها