عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

تاجيكستان از تجربيات ايران استفاده خواهد كرد

تاجيكستان از تجربيات ايران استفاده خواهد كرد
یک شنبه 1 اسفند 1389  03:02 ب.ظ

در جريان كنفرانسي در دوشنبه اعلام شد:
تاجيكستان از تجربيات ايران استفاده خواهد كرد

خبرگزاري فارس: يك مقام عالي‌رتبه دولت تاجيكستان گفت كه كشورش از تجربيات ايران در زمينه ايجاد اشتغال استفاده خواهد كرد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاري فارس در دوشنبه، به ابتكار موسسه دولتي "پژوهشگاه كار و امور اجتماعي " وابسته به وزارت كار و حفظ اجتماعي تاجيكستان و كميته امداد امام خميني(ره)، كنفرانسي با عنوان "اصول‌ اشتغال خانگي " در شهر دوشنبه پايتخت تاجيكستان برگزار شد.
در اين كنفرانس كه روز گذشته با حضور معاون اول وزير كار تاجيكستان، معاون سفير ايران، مدير و كارمندان كميته امداد امام خميني(ره)، رئيس كميته امور زنان و خانواده تاجيكستان، جمعي از اساتيد دانشگاه‌ها و كارشناسان برگزار شد، مسائل مختلفي از جمله نقش زن در بهداشت زندگي و خانواده، نقش كميته امداد در رشد اقتصاد ملي تاجيكستان، تشكيل نظام اجتماعي در خانه، تاثير مهاجرت كاري بر خانواده‌هاي تاجيك و ... مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.
"سنگين‌اف " معاون اول وزير كار تاجيكستان طي سخناني در اين كنفرانس، با اشاره به پيشرفت‌هاي چشم‌گير جمهوري اسلامي ايران در بخش تجارت و اقتصاد، گفت: تاجيكستان بايد از تجربه جمهوري اسلامي در زمينه ايجاد اشتغال براي مردم خود به خوبي استفاده كند.
"سيد‌جواد رضوي " مدير كميته امداد امام خميني (ره) در تاجيكستان، پس از اين كنفرانس، در گفت‌وگو با خبرنگار فارس، تشكيل اين كنفرانس را گام مهمي در جهت بررسي مسائل و مشكلات موجود در زمينه ايجاد اشتغال در تاجيكستان ارزيابي كرد.
مدير كميته امداد امام خميني (ره) در تاجيكستان، با اشاره به اينكه، اين كميته در فعاليت‌هاي 2 تا 3 سال اخير خود از پذيرش مددجوي جديد و ارائه كمك‌هاي مستقيم نقدي يا غذايي به تاجيكان فاصله گرفته و چنين خدماتي را تنها به افراد كهنسال و معلول ارائه مي‌كند، تصريح كرد: كميته امداد امام خميني (ره) در طي چند سال گذشته تلاش كرده است تا زمينه ايجاد اشتغال را براي نيازمندان تاجيك از طريق آموزش و كمك مالي به آنان فراهم كند.
وي افزود: اين كميته در تاجيكستان خدمات متنوعي از جمله درمان، حمايت از دانشجويان، تعمير منازل مددجويان و غيره را به نيازمندان ارائه مي كند، ولي به عقيده ما بهترين خدمت در ميان خدماتي كه به مردم ارائه مي‌شود، كمك به آنان در جهت ايجاد شغل و كسب درآمد پايدار و مناسب است، زيرا تمام مددجويان از اين طريق به خودكفايي اقتصادي خواهند رسيد.
همچنين در جريان اين كنفرانس درباره چگونگي حل و فصل برخي از مشكلات مهم خانواده‌هاي تاجيك و كمك به توسعه اقتصادي و اجتماعي كشور بحث و تبادل نظر شد.
همچنين در اين كنفرانس كه در ساختمان مركز تحقيقات استراتژيك تاجيكستان برگزار شد، بيش از 30 موضوع اقتصادي و اجتماعي كشور مورد بحث و بررسي قرار گرفت.
انتهاي پيام/م

 
 
mehdi0014

mehdi0014
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 286939
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز
دسترسی سریع به انجمن ها