عضویت العربیة English
امام صادق علیه‌السلام: هر کس به شایستگی در حقّ خانواده‌اش نیکی کند، خداوند بر عمرش می‌افزاید. الکافی، ج8، ص219

دادستاني قزاقستان برگزاري انتخابات شفاف را در اين كشور تضمين كرد

دادستاني قزاقستان برگزاري انتخابات شفاف را در اين كشور تضمين كرد
یک شنبه 1 اسفند 1389  03:09 ب.ظ

با نزديك شدن به زمان انتخابات رياست جمهوري:
دادستاني قزاقستان برگزاري انتخابات شفاف را در اين كشور تضمين كرد

خبرگزاري فارس: دادستان كل قزاقستان اعلام كرد كه انتخابات آينده رياست جمهوري اين كشور، به طور شفاف و دموكراتيك برگزار خواهد شد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاري فارس در آستانه، "غيرت مامي " دادستان كل قزاقستان، با تضمين برگزاري انتخابات شفاف رياست جمهوري در سراسر كشور، اعلام كرد، همزمان به تمام مسئولان نهادهاي ذي ربط در تمامي استان‌ها و مناطق مختلف كشور دستور داده است تا به طور فعال، در ايجاد فضاي شفاف و دموكراتيك براي برگزاري انتخابات رياست جمهوري 3 آوريل سال جاري ميلادي (اواسط فروردين ماه 1390) مشاركت كنند.
دفتر مطبوعاتي دادستان كل قزاقستان با صدور اطلاعيه‌اي ضمن تاييد اين مطلب اعلام كرد: غيرت مامي همچنين به مسئولان نهادهاي ذيربط خود دستور داده است كه بر روند قانوني ايجاد كميسيون‌هاي انتخاباتي، ايجاد فضاي لازم براي ديدار و گفت‌وگوهاي تمامي نامزدها انتخابات رياست جمهوري با هوادارانشان و همچنين چگونگي اختصاص امكانات لازم براي انجام برنامه‌هاي تبليغاتي، به طور كامل نظارت كنند.
در اين اطلاعيه كه نسخه‌اي از آن در اختيار خبرنگار فارس قرار گرفت، آمده است: به منظور تامين فضاي لازم براي برگزاري انتخابات شفاف و دمكراتيك در كشور، كميته‌هاي ويژه‌اي متشكل از كارمندان دادستاني و نهادهاي ذيربط تشكيل شده تا به شكايات احتمالي كه در اين زمينه مطرح مي‌شود، رسيدگي كنند.
بر اساس اطلاع كميسيون مركزي انتخابات و همه پرسي قزاقستان، مهلت ثبت نام و معرفي نامزدهاي انتخابات رياست جمهوري قزاقستان، تا پايان وقت اداري فردا به اتمام خواهد رسيد و تاكنون 13 نفر براي شركت در انتخابات رياست جمهوري اين كشور ثبت نام كرده‌اند كه نام 2 تن از آنان به دليل كمبود و نقصان مدارك حذف شده و يك نفر ديگر هم به طور داوطلبانه از شركت در انتخابات انصراف داده است.
انتهاي پيام/م

 
 
mehdi0014

mehdi0014
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 250472
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز
دسترسی سریع به انجمن ها