عضویت العربیة English
امام علی علیه السلام: آرزو کوتاه دار، زیرا که عمر کوتاه است و کار نیک کن، زیرا که اندک آن هم بسیار است. غررالحکم، ح 6806

دادستاني قزاقستان برگزاري انتخابات شفاف را در اين كشور تضمين كرد

دادستاني قزاقستان برگزاري انتخابات شفاف را در اين كشور تضمين كرد
یک شنبه 1 اسفند 1389  03:09 ب.ظ

با نزديك شدن به زمان انتخابات رياست جمهوري:
دادستاني قزاقستان برگزاري انتخابات شفاف را در اين كشور تضمين كرد

خبرگزاري فارس: دادستان كل قزاقستان اعلام كرد كه انتخابات آينده رياست جمهوري اين كشور، به طور شفاف و دموكراتيك برگزار خواهد شد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاري فارس در آستانه، "غيرت مامي " دادستان كل قزاقستان، با تضمين برگزاري انتخابات شفاف رياست جمهوري در سراسر كشور، اعلام كرد، همزمان به تمام مسئولان نهادهاي ذي ربط در تمامي استان‌ها و مناطق مختلف كشور دستور داده است تا به طور فعال، در ايجاد فضاي شفاف و دموكراتيك براي برگزاري انتخابات رياست جمهوري 3 آوريل سال جاري ميلادي (اواسط فروردين ماه 1390) مشاركت كنند.
دفتر مطبوعاتي دادستان كل قزاقستان با صدور اطلاعيه‌اي ضمن تاييد اين مطلب اعلام كرد: غيرت مامي همچنين به مسئولان نهادهاي ذيربط خود دستور داده است كه بر روند قانوني ايجاد كميسيون‌هاي انتخاباتي، ايجاد فضاي لازم براي ديدار و گفت‌وگوهاي تمامي نامزدها انتخابات رياست جمهوري با هوادارانشان و همچنين چگونگي اختصاص امكانات لازم براي انجام برنامه‌هاي تبليغاتي، به طور كامل نظارت كنند.
در اين اطلاعيه كه نسخه‌اي از آن در اختيار خبرنگار فارس قرار گرفت، آمده است: به منظور تامين فضاي لازم براي برگزاري انتخابات شفاف و دمكراتيك در كشور، كميته‌هاي ويژه‌اي متشكل از كارمندان دادستاني و نهادهاي ذيربط تشكيل شده تا به شكايات احتمالي كه در اين زمينه مطرح مي‌شود، رسيدگي كنند.
بر اساس اطلاع كميسيون مركزي انتخابات و همه پرسي قزاقستان، مهلت ثبت نام و معرفي نامزدهاي انتخابات رياست جمهوري قزاقستان، تا پايان وقت اداري فردا به اتمام خواهد رسيد و تاكنون 13 نفر براي شركت در انتخابات رياست جمهوري اين كشور ثبت نام كرده‌اند كه نام 2 تن از آنان به دليل كمبود و نقصان مدارك حذف شده و يك نفر ديگر هم به طور داوطلبانه از شركت در انتخابات انصراف داده است.
انتهاي پيام/م

 
 
mehdi0014

mehdi0014
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 286862
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز
دسترسی سریع به انجمن ها