عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

رأي‌گيري در شوراي امنيت عليه تل‌آويو نشانه انزواي اسرائيل است

رأي‌گيري در شوراي امنيت عليه تل‌آويو نشانه انزواي اسرائيل است
یک شنبه 1 اسفند 1389  03:11 ب.ظ

89/12/01 - 10:47
شماره:8911280175
منابع سياسي در تل‌آويو:
رأي‌گيري در شوراي امنيت عليه تل‌آويو نشانه انزواي اسرائيل است

خبرگزاري فارس: برخي مقامات سياسي در تل‌آويو اعلام كردند كه رأي‌گيري در شوراي امنيت عليه شهرك‌سازي رژيم صهيونيستي، نشان‌دهنده انزواي بين‌المللي اين رژيم است.

به گزارش فارس، راديو رژيم صهيونيستي در پايگاه خبري خود به نقل از برخي مقامات سياسي در تل‌آويو اعلام كرد كه راي‌گيري در شوراي امنيت عليه شهرك‌سازي اسرائيل، نشان‌دهنده انزواي بين‌المللي اسرائيل است.

راديو رژيم صهيونيستي نوشت: منابع سياسي در قدس شب گذشته اعلام كردند كه يكي از معاني رأي‌گيري در شوراي امنيت براي محكوم كردن شهرك‌سازي، تاكيد بر انزواي بين‌المللي اسرائيل است.

در پيش‌نويسي كه دو روز گذشته در شواري امنيت عليه شهرك‌سازي رژيم صهيونيستي به رأي گذاشته شد، از 15 عضو آن، تنها آمريكا با آن مخالفت كرد و با استفاده از ابزار استعماري وتو، مانع محكوم شدن اسرائيل شد. اين در حالي است كه نمايندگان كشورهاي ديگر عضو دائم شوراي امنيت مانند انگليس و فرانسه به همراهي آلمان كه از متحدان اسرائيل به شمار مي‌روند از اين قطعنامه حمايت كردند.

منابع مذكور اعلام كردند كه مناسبات اقتصادي خوب اسرائيل و كشورهاي اروپايي ممكن است در آينده به دليل ركود روند صلح دچار خسران شود و اين مسائل پيامد تداوم برنامه‌هاي شهرك‌سازي است.

در همين خصوص، وزارت امور خارجه مصر با انتقاد شديد از مخالفت آمريكا با پيش‌نويس محكوم كننده رژيم صهيونيستي و شهرك‌سازي آن، آن را نااميد كننده خواند و تاكيد كرد كه آمريكا با حمايت از اسرائيل خود را منزوي كرده است.

بر اساس ابزار وتو در شوراي امنيت كه 15عضو دارد، هيچ قطعنامه يا طرحي بدون موافقت هر يك از پنج عضو دائم اين شورا كه آمريكا، فرانسه، انگليس، روسيه و چين هستند به تصويب نخواهد رسيد.

انتهاي پيام/.++

 
 
mehdi0014

mehdi0014
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 286939
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز
دسترسی سریع به انجمن ها